Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Słonecznie, kolorowo i energetycznie - tak w Polsce obchodzono Międzynarodowy Dzień Jogi!

Dodano: 2018-06-19 11:54:03

Tegoroczny Dzień Jogi pod hasłem „Joga – styl życia” świętowaliśmy w niedzielę, 17 czerwca, w Warszawskich Łazienkach Królewskich oraz na 26 wydarzeniach w całej Polsce.


Już po raz czwarty obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jogi. Polska jest jednym z blisko 200 krajów zaangażowanych w to wyjątkowe święto. Obchody główne w Warszawie przyciągnęły ponad 20.000 osób, które w atmosferze rodzinnego pikniku ćwiczyły jogę i korzystały z wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Do głównych obchodów przyłączyły się inne polskie miasta i tak od morza aż po góry, na 26 wydarzeniach: piknikach, otwartych zajęciach jogi, wykładach i spotkaniach minął ten wyjątkowy Dzień.

Międzynarodowy Dzień Jogi 2018

W Warszawie każdy mógł znaleźć coś dla siebie – oprócz możliwości wzięcia udziału w lekcjach jogi najpopularniejszych stylów i metod (joga Iyengara, Ashtanga joga, Bikram joga, Kundalini) z dyplomowanymi nauczycielami można było też posłuchać wykładów nt. zdrowego stylu życia, a także zadać pytania ekspertom od jogi i diety.

W strefie wystawców było pachnąco i kolorowo: najnowsze kolekcje ubrań, mat i akcesoriów do jogi, książek i naturalnych kosmetyków, unikatowych produktów kulinarnych, przedmiotów dekoracyjnych. Liczne spotkania z autorkami książek o zdrowym stylu życia i odżywianiu m.in. Katarzyną Błażejewską-Stuhr, Karoliną i Maciejem Szaciłło, Grzegorzem Pawłowskim, Katarzyną Bem.

Zajęciom jogowym towarzyszyły występy grup artystycznych, odbyły się m.in. pokazy tańca indyjskiego w wykonaniu Mohini Indian Dance Group, pokazy kulinarne oraz koncerty m.in. Ragaboy LIVE Act – muzyczny chillout przy dźwiękach sitaru i dilruby.

Międzynarodowy Dzień Jogi 2018

Nie zabrakło  też animacji i zajęć dla najmłodszych, w tym oczywiście jogi, prowadzonych przez doświadczonych animatorów.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa kulinarna: stoiska z indyjskimi, wegetariańskimi i wegańskimi przysmakami oraz lodami i słodkościami, aromatyczną kawą i indyjską herbatą m.in. Yogi Tea oraz przepyszne, orzeźwiające lemoniady.

W Strefie relaksu: odpoczynek na leżaku, kocyku, matach, rozmowy z przyjaciółmi.

Międzynarodowy Dzień Jogi 2018

Jak co roku wydarzenie wspierały ambasadorki jogi: Edyta Herbuś, Paulina Holtz, Małgorzata Pieczyńska, Natalia Przybysz i Agnieszka Cegielska, a także patronujący całemu świętu ambasador Republiki Indii Tsewang Namgyal. Wydarzenie, jak
w każdej edycji prowadzili Dominika Łakomska i Michał Niewęgłowski.

Podziel się: