Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Nowoczesne leczenie WZW C dostępne już także dla pacjentów z genotypem 3!

Dodano: 2018-07-02 09:13:54

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło na listy leków refundowanych terapię pangenotypową dla pacjentów z HCV. Leczenie potrwa zaledwie dwanaście tygodni i będzie bezpłatne. Polski program leczenia WZW C to teraz jeden z najlepiej finansowanych i najbardziej kompletnych programów terapeutycznych na świecie.


Nowa lista refundacyjna, która zaczęła obowiązywać od 1-go lipca przyniosła doskonałą wiadomość wszystkim pacjentom z Wirusowym Zapaleniem Wątroby typu C, a w szczególności tym, zakażonym genotypem 3 HCV: znalazł się na niej innowacyjny lek pangenotypowy. To oznacza, że teraz już wszyscy polscy pacjenci mogą skorzystać z nowoczesnych terapii.

„Gorąco zachęcamy wszystkich pacjentów z HCV, którzy wiedzą, że mają genotyp 3 wirusa i dotąd odkładali terapię  ze względu na brak dostępu do nowoczesnych leków, by zgłosili się do poradni leczących WZW. W większości szpitali w Polsce nie ma kolejek do terapii pozwalającej wyleczyć się z WZW C. Wystarczy się zapisać. A jeśli w najbliższej placówce akurat kolejka jest, trzeba tylko lepiej się rozeznać, niekiedy być może pojechać do sąsiedniego województwa” – nie ukrywa radości Barbara Pepke, prezes Fundacji Gwiazda Nadziei wspierającej pacjentów z WZW.

Specjaliści zwracają uwagę, że z najnowszej decyzji Ministerstwa Zdrowia skorzystają także pacjenci z innymi genotypami WZW C, którzy nie zareagowali na leczenie dostępnymi wcześniej terapiami. Lek pangenotypowy może im pomóc.

O Fundacji „Gwiazda Nadziei”:

Fundacja „Gwiazda Nadziei” powstała w 2007 r. w Katowicach. Posiada status organizacji pożytku publicznego. Jej celem jest działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na promocji zdrowia, profilaktyki zdrowotnej, ratowaniu ludzkiego życia, w szczególności osób z chorobami wątroby i działaniu na rzecz poprawy stanu ich zdrowia. Fundacja jest organizatorem: akcji edukacyjnych skierowanych do młodzieży, kampanii społecznych na temat zagrożeń, jakie niosą zakażenia wirusami HCV i HBV, akcji bezpłatnych badań oraz szkoleń dla nauczycieli i lekarzy pierwszego kontaktu. Fundacja gromadzi fundusze ze zbiórek pieniężnych i 1% podatku na finansowanie pomocy swoim podopiecznym.

Więcej informacji udziela:

Biuro Fundacji Gwiazda Nadziei

fundacja@gwiazdanadziei.pl

Podziel się: