Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Działaj z imPETem!

Dodano: 2018-09-06 16:42:15

Rocznie Polacy zużywają ok. 650 tysięcy ton plastikowych opakowań . Aż 30% z nich (200 tys. ton) stanowią butelki PET, powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Do recyklingu przekazywanych jest niespełna 80 tys. ton zużywanych butelek (40%), natomiast pozostałe trafiają na składowiska lub do spalenia. Tymczasem, PET to doskonałe tworzywo do przetworzenia. Odpowiednio zagospodarowane może otrzymać drugie życie w postaci kolejnego opakowania (tzw. rPET) lub znaleźć zastosowanie w przemyśle odzieżowym, czy meblarskim. Już z 5 butelek PET można zrobić torbę na zakupy, a 35 wystarczy, aby wyprodukować bluzę polar.


Kampania „Działaj z imPETem!” ma na celu zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET m.in. poprzez edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET. Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia, poprzez które zwraca uwagę mieszkańców na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych typu butelka PET i ich recyklingu.

Wiemy, że segregacja odpadów nie jest ani czasochłonna, ani trudna, a ma ogromne znaczenie dla naszej przyszłości, dlatego w ramach projektu powstał „Konkurs dla szkół podstawowych „Działamy z imPETem My, Działajcie także i Wy”. Jego głównym celem jest uświadomienie młodym mieszkańcom jak ważna jest prawidłowa segregacja butelek po wodzie i napojach oraz pokazanie korzyści płynących z ich recyklingu. Konkurs obejmuje prawie pół miliona uczniów w całej Polsce. Zgłoszenia dokonać można na stronie www.dzialajzimpetem.pl.

Kampania „Działaj z imPETem!” zainicjowana jest przez czterech wiodących producentów branży FMCG, wprowadzających na polski rynek wody i napoje w butelkach PET: Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Nestlé Polska S.A. Oddział Nestlé Waters, Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. oraz Żywiec Zdrój S.A., a realizowana przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. we współpracy m.in. z podmiotami gospodarującymi odpadami w gminach. Jest to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce.

Więcej informacji: www.facebook.com/dzialajzimpetem

 Dane za 2016 rok, zebrane i przeanalizowane przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. na podstawie sprawozdań gmin, podmiotów gospodarujących odpadami oraz organizacji odzysku.

Podziel się: