Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Warszawski Festiwal Konesera startuje już 29 września!

Dodano: 2018-09-21 13:32:00

Doskonała muzyka, food trucki, teatr, street art, design.. To wszystko już 29 i 30 września na prawym brzegu Wisły! Pierwszym Warszawskim Festiwalem Konesera otwieramy plac Konesera, nowe serce Starej Pragi. Na naszej scenie między innymi Zalewski zaśpiewa Niemena, Jazz Band Młynarski-Masecki rozkołysze plac swingiem, a Pożar w Burdelu przedstawi swojego kandydata na prezydenta Warszawy. O doskonałą zabawę dla najmłodszych zadba teatr Baj, wrotkowisko i Centrum Medyczne Damiana. Przyjdź, posłuchaj, potańcz, zjedz coś pysznego w jednej z restauracji lub prosto z food trucka. Zakończ lato w najlepszym warszawskim stylu.


A co znajdziecie na Warszawskim Festiwalu Konesera? Przez dwa dni organizatorzy zapraszają na koncerty, wystawy, spektakle i wiele innych. Czeka na Was między innymi:

Zalewski Śpiewa Niemena

Trudno orzec, czy „Zalewski śpiewa Niemena” jest bardziej płytą Zalewskiego czy Niemena, ale ponad wszelką wątpliwość nie udałoby się dokonać niemożliwego, gdyby nie znakomity zespół w składzie: Jurek Zagórski (gitara, MPC, produkcja, miks), Natalia Przybysz (chórki), Paulina Przybysz (chórki), Tomasz Duda (saks, flet, tamburyn), Kuba Staruszkiewicz (perkusja, przeszkadzajki), Patryk „Pat” Stawiński (bas, klawisze) i Jarek Jóźwik (organy Rhodesa, syntezatory). Lider zebrał tę mocną ekipę w Studio S4, sam chwycił za gitarę, stanął przed mikrofonem i… poszło. Na setkę, na żywo, z biglem. Można przypuszczać, że Czesławowi Niemenowi, który cenił sobie bezkompromisowość, takie podejście by się spodobało.

Praska Scena Konesera - Scena Lubelska i spektakl "Wiech na 105"

„Wiech na 105" to teatrzyk kukiełkowy, osiem etiud na motywach felietonów Stefana Wiecheckiego Wiecha. W tradycji przedwojennej warszawy ulica, a w szczególności podwórka kamienic, były miejscem nieformalnych wystąpień artystów podwórzowych, muzyków i tak zwanych "hecarzy". Obok tych widowisk pojawiała się grupa artystów prezentująca występy teatru kukiełkowego, na wzór wielowiekowej tradycji europejskiej. Reaktywujemy ten dawniej powszechny gatunek teatrzyku treściami felietonów Wiecha, krótkimi scenkami z jego przebogatej twórczości. Występom zawsze towarzyszy dwoje muzyków, grających na instrumentach charakterystycznych dla warszawskiego folkloru miejskiego - skrzypcach, harmonii, barabanie.

Komuna - Warszawski Ośrodek Wypoczynkowy

W nowej rzeczywistości, w miejscu obecnej awangardowej sceny teatralnej mieści się jeden z ośrodków wypoczynkowych - miejsc relaksu i warunkowania społecznego powstałych dzięki Narodowemu Programowi Zbiorowego Wypoczynku. Ośrodek ten wychodzi naprzeciw pragnieniom towarzyszącym każdemu obywatelowi. Potrzebie świętego spokoju, nieangażowania się w cudze sprawy, zadbania o własny interes i komfort. Pobyt w ośrodku pomoże zapomnieć o wszystkim tym, co nie jest dla kuracjuszy przyjemnością, odnaleźć swoje skrywane potrzeby. Dzięki ośrodkom wypoczynkowym można nareszcie poczuć szczerą ulgę. Wszystkie decyzje zostały już podjęte, wszystkie sprawy załatwione, sytuacja wewnętrzna i zewnętrzna jest stabilna, a dobrobyt jest na wyciągnięcie ręki. Czas odpocząć. Obsada: Marta Ścisłowicz, Andrzej Konopka, Sonia Roszczuk, Jan Sobolewski, Andrzej Pesta, Jaśmina Polak, Małgorzata Witkowska

Do zwiedzania zaprasza też Muzeum Polskiej Wódki!

Muzeum Polskiej Wódki zaprasza wszystkich spragnionych wiedzy o Polskiej Wódce uczestników Warszawskiego Festiwalu Konesera! Tylko w weekend 29-30.09.2018 Muzeum będzie czynne do godziny 22:00 a bilety wstępu będą o 50% tańsze!
Główna ekspozycja Muzeum znajduje się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji, czyli miejscu, w którym wódka zyskuje swój niepowtarzalnych charakter i krystalicznie czysty smak. Odwiedzający będą mieli okazję poznać wirtualną pracownię średniowiecznego alchemika, rozgościć się w szlacheckim dworze i zobaczyć miejsce pracy gorzelnika. Dowiedzą się również, jaką rolę pełniła wódka w wielkiej polityce czy wreszcie odkryją tajniki pracy barmana „od kuchni”.  Dodatkowo zwiedzający odkryją lokalną tradycję produkcji i przekonają się o światowej renomie, jaką zyskała Polska Wódka.
Na zakończenie wizyty w Muzeum goście będą mogli nabyć upominki związane z działalnością Muzeum, a przede wszystkim najlepsze polskie wódki.

Coś dla ducha i coś dla ciała - czyli Strefa Zdrowia Centum Damiana: 

Sobota:
- 13.00-18.00 - Specjaliści Damiana radzą
- 14.00-16.00 - Trening dla dzieci z Damianem Janikowskim
- 16.00-18.00 - Beata Sadowska Czyta dzieciom-czyli podróże z dziećmi
- 18.00-19.00 - pokaz magika iluzjonisty
- Baloniada dla dzieci

Niedziela:
- Porady Specjalistów
- Baloniada dla dzieci

Więcej informacji o Warszawskim Festiwalu Konesera znajdziesz TUTAJ.

Podziel się: