Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Świąteczna Iluminacja Warszawy 2018

Dodano: 2018-12-03 09:36:33
fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa

W sobotę 8 grudnia po zmroku Warszawa rozbłyśnie milionami świątecznych światełek! Zobacz i poczuj klimat świątecznej Warszawy razem z nami!


Od godz. 17.15 przy hotelu Bristol będzie można obejrzeć świetlny pokaz wyświetlany na tym historycznym budynku. Spacer Traktem Królewskim będą umilać występy chórów – profesjonalnych i złożonych z tych warszawiaków, którzy wcześniej poznali wszystkie tajniki chóralnego śpiewania podczas specjalnie przygotowanych warsztatów u dyrygentki Ewy Jurkiewicz.

Po drodze na spacerowiczów będą czekały liczne atrakcje oraz słodkie upominki, a z głośników popłyną świąteczne melodie oraz relacja na żywo z plenerowego studia Radia Kolor – patrona medialnego wydarzenia.

Spragnionych i zmarzniętych spacerowiczów MPWiK poczęstuje herbatą przygotowaną z warszawskiej kranówki. Dodatkowo rozgrzewać będzie świąteczny barszcz przygotowany według tradycyjnej receptury.

A po dotarciu na Podzamcze ujrzymy zimową iluminację fontann. Na pokazy zapraszamy o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19 i 20. Piętnastominutowe spektakle będą się odbywały w piątki, soboty i niedziele do 28 stycznia 2019 roku.

Atrakcje uświetniające świąteczną iluminację będą trwać do godz. 19.30.

Iluminacja Warszawy w każde Święta prezentuje się nieco inaczej, do świetlnego szlaku dołączają też kolejne lokalizacje. W tym roku po raz pierwszy zimowym blaskiem rozbłyśnie ul. Miodowa. Od Senatorskiej do placu Krasińskich słupy latarniowe otoczą ponad czterometrowe ozdobne, rozszerzane ku górze świetlne kielichy. Świątecznych akcentów nie może też zabraknąć na samym placu Krasińskich. Staną tutaj: duża bombka z siedziskiem, idealna jako tło do zimowych ujęć oraz dwie mieniące się srebrnym światłem przestrzenne gwiazdy.

Niewielkie zmiany dotyczące iluminacji będzie też można zauważyć w innych częściach miasta. Na rynku Mariensztackim pojawi się nowa Magiczna Ciuchcia. Na Nowym Mieście przy Kościele Sakramentek świetlne dekoracje zyskają rosnące tam cisy, a nad głowami wchodzących do parku ulicą Kościelną pojawi się klimatyczny baldachim w stylu retro ze stylizowanymi żarówkami. Po lewej stronie przy pomniku Marii Skłodowskiej-Curie będzie można zapozować do zdjęcia w świetlnej foto ramie z sybolem atomu. W Multimedialnym Parku Fontann iluminacje obejmą także dodatkowe 13 drzew i 9 krzewów.

Autorem koncepcji i realizatorem zimowej świetlnej przemiany stolicy jest od 2006 roku polska firma Multidekor, znana z oryginalnych, szytych na miarę iluminacji dla miast oraz galerii handlowych w Polsce i na świecie.

Premiera świątecznej iluminacji w sobotę 8 grudnia po zmroku. Zapraszamy na wspólny spacer rozświetlonymi ulicami! Między 16:00 a 19:00 w Restuaracji Fontanna na Podzamczu spotkacie nasze mobilne studio Radia Kolor. Na Podzamczu zapraszamy także do specjalnej strefy Radia Kolor, gdzie będziecie mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia w naszej fotobudce. Będziemy mieć dla Was setki mini-choinek w doniczkach oraz napoje Komodo. Zapraszamy!

Będziemy z Wami także na Trakcie Królewskim, gdzie spotkacie naszych reporterów.

Do zobaczenia i do usłyszenia w sobotę 8 grudnia!

Podziel się: