Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Na narty w Masyw Śnieżnika!

Dodano: 2019-02-01 15:20:22

Górską okolicę Stronia Śląskiego warto odwiedzać przez cały rok. Zimą działają tu duże i małe ośrodki narciarskie, a po polskiej i czeskiej stronie gór znajdziecie piękne, ratrakowane szlaki narciarstwa biegowego.


Stronie Śląskie to miasteczko na Ziemi Kłodzkiej, otoczone malowniczymi wzniesieniami Masywu Śnieżnika, Gór Bialskich i Gór Złotych. Nad okolicą króluje Śnieżnik (1425 m n.p.m.), jeden z najlepszych punktów widokowych w Sudetach – zimą popularny cel wypraw skiturowych.

W miejscowości Sienna, położony jest jeden z największych w Polsce ośrodków narciarskich „Czarna Góra Resort”, z całoroczną koleją linową LuxTorpeda na Czarną Górę oraz zjeżdżalnią grawitacyjną „Czarna Żmija”. Dla narciarzy przygotowanych jest ponad 10 km nartostrad - najdłuższa liczy 1680 m długości, przy różnicy wzniesień 380 m.

Na narty zaprasza też kameralna Stacja Narciarska Kamienica, której stoki łączą miejscowości Kamienica i Bolesławów. Stacja ma własny mikrobrowar, w którym powstaje piwo „Anioł”. W Kletnie zwiedzić można Jaskinię Niedźwiedzią, z najpiękniejszą w Polsce szatą naciekową oraz starą kopalnię uranu – „najbardziej kolorową kopalnię w Polsce”.

Góry Bialskie i Złote są mocno zalesione, słabo zaludnione i nazywane bywają „Sudeckimi Bieszczadami”. Zimą to raj dla narciarzy biegowych. Na końcu Doliny Białej Lądeckiej położone są Bielice – mała wieś „na końcu świata”, gdzie działa rodzinny stok „Bieliczak”. Właśnie w Bielicach, 16 lutego 2019 r. fani biegówek z całego kraju spotkają się na czwartej edycji maratonu narciarskiego stylem klasycznym SGB Ultrabiel. Do wyboru trzy dystanse: 60 km - najdłuższy dystans w Polsce oraz 20 km i 13 km. Warto się wybrać: www.ultrabiel.pl.

Na starcie dystansu 60 km - maraton SGB ULTRABIEL, 2018r. www.ultrabiel.pl

Informacje o okolicy na: www.stronie.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się: