Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

IX edycja konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR 2018 ogłoszona!

Dodano: 2019-02-13 13:24:37

Każdego roku organizacje pozarządowe podejmują liczne inicjatywy na rzecz mieszkańców naszego miasta. Organizowane przez nie akcje i wydarzenia promują między innymi kulturę, aktywny i zdrowy styl życia a także wspieranie osób potrzebujących. Miasto współpracuje z organizacjami pozarządowymi – wspiera ich działania, konsultuje dokumenty w komisjach dialogu społecznego, a także powierza im realizację zadań publicznych. W roku 2018 na rzecz organizacji pozarządowych m. st. Warszawa przeznaczyło ponad 168 mln złotych.


Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że akcja, w której chętnie uczestniczymy – piknik rodzinny, festyn czy impreza sportowa – została zorganizowana właśnie przez organizacje pozarządową. Aby zmienić ten stan rzeczy i pomóc w nagłośnieniu działalności także mniejszych, mniej znanych organizacji, m.st. Warszawa organizuje konkurs promujący działalność organizacji trzeciego sektora – czyli organizacji pozarządowych. Konkurs odbywa się od 2010 r. – do tej pory w jego siedmiu edycjach zgłoszonych przez Mieszkańców i organizacje pozarządowe było około 1000 inicjatyw.

To już druga edycja konkursu z nagrodami finansowymi, które wzrosły w porównaniu do roku minionego. Kapituła konkursowa wybierze zwycięzców w trzech kategoriach  podstawowych: S3KTOR Nowatorski, S3KTOR Programowy i S3KTOR Aktywizujący. Zwycięzcy w tych kategoriach otrzymają nagrody po 10 000 zł. Laureata nagrody Za Całokształt Grand S3KTOR wskaże Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego, który otrzyma nagrodę w kwocie 20 000 zł. Mieszkańcy Warszawy w wyniku otwartego głosowania  wybierają inicjatywę, która otrzymuje miano Nagrody Mieszkańców, fundatorem  nagrody finansowej są Tramwaje Warszawskie. Pełną informację o ubiegłorocznym konkursie można znaleźć w raporcie na stronie www.ngo.um.warszawa.pl. 

Celem konkursu jest promocja warszawskich organizacji pozarządowych wśród mieszkańców Stolicy, a wytypowanie najlepszych inicjatyw w danym roku daje szansę na popularyzację działań podejmowanych przez trzeci sektor.  

Zgodnie z kalendarium konkursu dostępnym na stronie do 18 lutego 2019 roku  można zgłosić wybraną inicjatywę do konkursu w  4 kategoriach.

Podziel się:

netgraf.pl