Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

„interAKTYWNIE po zdrowie” – nowa kampania edukacyjna w interaktywnej odsłonie!

Dodano: 2019-03-29 16:25:46

Zmiany środowiska naturalnego oraz prowadzony styl życia nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Musimy wiedzieć, że otoczenie, w którym żyjemy często działa na nas negatywnie. Dlatego w ramach nowej kampanii Sanofi pt. „interAKTYWNIE dla zdrowia” chcemy uczyć, jak chronić nasz organizm przed szeregiem zagrożeń (zanieczyszczenie powietrza, stres, nieodpowiednia dieta), jakie niesie ze sobą rozwój cywilizacji. Zgodnie z misją „Empowering Life” zależy nam, aby pomagać pacjentom w zrozumieniu potencjalnych zagrożeń i edukować w przystępny i atrakcyjny sposób, jak można ich unikać, aby cieszyć się pełnią życia i zdrowia.


Dlatego tak istotne jest rozwijanie świadomości konsumentów dotyczącej wpływu cywilizacji na ich zdrowie. Taka idea towarzyszy kampanii „interAKTYWNIE dla zdrowia”, która ma innowacyjną, niestandardową formę bezpośredniego kontaktu z odbiorcami w ramach interaktywnych stref edukacyjnych. W trakcie wydarzeń, przy użyciu nowoczesnych, zaawansowanych technologii i narzędzi (m.in. hologramy, VR, AR, ekrany multimedialne, instalacje interaktywne itd.) zaprezentowane zostaną zagrożenia cywilizacyjne (m.in. smog, stres, degradacja środowiska, dziura ozonowa, niewłaściwa dieta) i ich wpływ na nasze życie, a w szczególności na nasz organizm, m.in. w aspekcie trawienia, systemu odpornościowego czy alergii.

Ponadto, w ramach kampanii została podjęta współpraca z ekspertami – psychologiem i dietetykiem, którzy udzielając wywiadów i tworząc materiały edukacyjne, będą stanowili merytoryczne wsparcie całej akcji.

Edukowanie przez zaangażowanie

Strefa edukacyjna będzie dostępna w centrach handlowych w dwóch największych miastach Polski – w Warszawie i w Łodzi. Każdy kto ją odwiedzi dowie się, jak dbać o siebie każdego dnia, w celu osiągnięcia harmonii i pełni zdrowego życia.

Całość zostanie przedstawiona w innowacyjny i angażujący sposób – do dyspozycji odwiedzających będą m.in. następujące narzędzia interaktywne:

  • Aplikacja „Starzenie” – dzięki niej będziemy mieli możliwość zobaczenia siebie za 20 lat! Na podstawie udzielonych odpowiedzi dotyczących stylu życia i po przeskanowaniu twarzy aplikacja wygeneruje maskę imitującą proces starzenia.

  • Piramida holograficzna – to specjalne urządzenie multimedialne pozwalające uzyskać efekt hologramu (animację 3D). Wybierając na panelu dany czynnik ryzyka (smog, zanieczyszczenia, alergie) będziemy mogli zobaczyć wizualizację działania tych aspektów na nas i otocznie. Na ekranie dotykowym pojawi się informacja edukacyjna – w jaki sposób można zmniejszyć ich negatywny wpływ na nasz organizm.
  • Quizy edukacyjne – odpowiadając na pytania w aplikacji sprawdzimy swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia i konsekwencji płynących ze złych nawyków. Dowiemy się m.in. jak długość snu czy sposób odżywania wpływa na nasz poziom stresu i samopoczucie.

  • Interaktywny stół – na ekranie zobaczymy przekrój sylwetki człowieka z kluczowymi organami wewnętrznymi (wątroba, płuca, jelita). Po kliknięciu w dany narząd ukaże się animacja z czynnikami ryzyka wpływającymi negatywnie na jego funkcjonowanie oraz porada, jak minimalizować zagrożenia płynące z niezdrowego stylu życia i zatrucia środowiska (smog, alergie, dym papierosowy, fast food, stres, brak ruchu).

  • Aplikacje edukacyjne dla najmłodszych – animowany quiz i specjalnie przygotowane rysunkowe grafiki pomogą natomiast edukować dzieci odwiedzjące wraz z rodzicami strefę w dziedzinach zdrowego odżywiania, segregacji odpadów czy dbania o środowisko.

  • Fotobudka termowizyjna – za pośrednictwem kamery termowizyjnej możemy wykonać zdjęcie swojej sylwetki, które będzie obrazowało (za pomocą kolorów) temperaturę ciała. Dodatkowo będziemy mogli je udostępnić w mediach społecznościowych.

Sam opis przygotowanych aplikacji to jednak za mało… dlatego przyjdź, obejrzyj, dotknij i przekonaj się na własnej skórze, jak rozwój cywilizacji codzienne daje się we znaki naszemu zdrowiu. #interAKTYWNIEpozdrowie.


Spotkaj się z nami!

5-6 kwietnia 2019 r. (piątek–sobota) w godz. 10:00-22:00, CH Blue City w Warszawie,
Aleje Jerozolimskie 179 (poziom -1, przy fontannie).

12-13 kwietnia 2019 r. (piątek–sobota) w godz. 10:00-22:00, CH Manufaktura w Łodzi,
ul. Karskiego 5 (poziom 0, przy windach).

DOWIEDZ SIĘ WIECEJ!

regulamin_sanofi_1

Podziel się:

netgraf.pl