Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

„Dyktando Warszawskie” - zapisy

Dodano: 2019-04-15 00:00:00

Już po raz trzeci Miasto Stołeczne Warszawa zaprasza do wzięcia udziału w „Dyktandzie Warszawskim”. W tekście tegorocznego sprawdzianu językowego nie zabraknie tematów związanych z naszym miastem, a także 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.


Dyktando odbędzie się w niedzielę, 12 maja, w godz. 12.00-16.00 roku w Pałacu Kultury i Nauki, w sali Skłodowskiej (IV p.).

Rejestracja uczestników będzie prowadzona drogą elektroniczną od 15 do 28 kwietnia. Na uczestników czeka 300 miejsc. Po ich wyczerpaniu, chętni będą zapisywani na listę rezerwową. Formularz rejestracyjny i regulamin wydarzenia znajduje się na stronie www.um.warszawa.pl/dyktando.

„Dyktando Warszawskie” będzie transmitowane na stronie www.um.warszawa.pl/dyktando, od godz. 13.00. Dzięki temu także internauci zyskają możliwość nieformalnego dołączenia do wydarzenia i zmierzenia się z konkursowym tekstem.

Autorami treści dyktanda, a jednocześnie członkami jury, są prof. Jerzy Bralczyk oraz prof. Andrzej Markowski. Trzecią jurorką będzie prof. Katarzyna Kłosińska.

„Dyktando Warszawskie” patronatem honorowym objęła Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Podziel się: