Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Sens Kina w Kinie Atlantic już 15 kwietnia!

Dodano: 2019-04-11 16:11:00

W najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia o g. 18:00 w kinie Atlantic odbędzie się kolejny pokaz z cyklu SENS KINA. Wyświetlony zostanie nagrodzony na festiwalu w Sundance znakomity film „Przedszkolanka” z rewelacyjną Maggie Gyllenhall.


Po filmie odbędzie się dyskusja z udziałem terapeutki, autorki książek dla młodzieży Ewy Nowak i psychoterapeutki Agnieszki Iwaszkiewicz, na stałe związanej z Laboratorium Psychoedukacji.

Spotkanie poprowadzą Joanna Olekszyk, redaktor naczelna miesięcznika Sens oraz Artur Wolski.

Znakomite recenzje, zachwyty publiczności, nagroda na festiwalu Sundance, a przede wszystkim fenomenalna rola Maggie Gyllenhaal – „Przedszkolanka” w kinach od 29 marca!

Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję.

Recenzent brytyjskiego „Guardiana” przyznał „Przedszkolance” pięć gwiazdek, pisząc, że „to prawdopodobnie jedyny film o poezji z pełnym napięcia zakończeniem prosto z rasowego thrillera”, a „Hollywood Reporter” zachwycił się pięknem drobnych, zaobserwowanych ukradkiem momentów, które składają się na historię wyjątkowej relacji między przedszkolanką a jej kilkuletnim uczniem. Jeannette Catsoulis z "The New York Times" docenia wybitną kreację Maggie Gyllenhaal – pełen suspensu, niejednoznaczny portret kobiety, która nie przestaje zaskakiwać.

Cykl SENS KINA to spotkania psychologiczne wokół współczesnego kina z silną postacią kobiecą na pierwszym planie. Pokazujemy najciekawsze premiery filmowe sezonu, a po seansie zapraszamy na rozmowy z ich twórcami oraz psychologami.


Wspólnie odkrywamy SENS tego, co artysta chciał przekazać, a co widz odnalazł dla siebie.

Podziel się: