Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

V edycja Jazz Art Fashion Festival przed nami!

Dodano: 2019-04-25 09:28:00

Joanna Hawrot, Paprocki&Brzozowski, La Metamorphose, premierowy koncert przebojów Kory i MAANAM w wykonaniu czołowych artystów, targi najlepszego polskiego designu…, Przygotujcie się na prawdziwą rewolucję! W weekend 11-12 maja, warszawski Koneser zmieni się w miejsce tętniące muzyką, modą i designem w wykonaniu najlepszych polskich twórców. Jazz Art Fashion Festival to dwa dni pełne kreatywnych wydarzeń, które wyzwolą z w Was pokłady twórczej energii!


Piąta edycja będzie pod wieloma względami wyjątkowa: JAFF, festiwal o    wieloletniej tradycji, po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie i zmieni Centrum Praskie Koneser w twórczą przestrzeń sztuki, rozrywki, emocji i wyzwań artystycznych.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Koncert wieczoru, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia Festiwalu to ogólnopolska premiera Kora i MAANAM w aranżacjach jazzowych pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Mroziaka, z udziałem świetnych muzyków sceny jazzowej i wokalistów: Moniki Borzym, BOVSKiej, Ani Karwan Kasi Lins, Karoliny Artymowicz oraz Arka Kłusowskiego i Buslava. JAFF to połączenie muzyki, mody i sztuki, przenikanie się struktur i współpraca twórców, świetnym tego wyrazem będzie premierowy pokaz kolekcji kimon "Psycho Pussy" - owoc artystycznej kooperacji projektantki Joanny Hawrot i Maurycego Gomulickiego, grafika, fotografa, autora instalacji i krótkich form filmowych. Kolekcja jest wyrazem fascynacji sztuką op-artu, kobiecością i Kulturą Rozkoszy. Po raz pierwszy, kolekcję kimon uzupełniają limitowane body, leginsy, sportowe płaszcze czy bluzy, a całość kierowana jest do kobiet, które traktują modę jako manifest: indywidualności, wolności i wyobraźni. Artystyczna kooperacja stanowi kontynuację autorskiej filozofii marki „From Fashion To Art”.

W niedzielę, 12 maja, na uczestników festiwalu dwa pokazy mody: pierwszy z nich to PIANO FASHION SHOW: „Ogrody Duszy Kobiety”, autorstwa duetu La Metarmorphose Gawkowska & Szczęsna, którego kolekcja debiutowała na tegorocznym Paris Haute Couture Fashion Week, a trzy modele z ostatniej kolekcji zostały wyróżnione w międzynarodowym, ukazującym się w m.in. Paryżu i Rzymie, magazynie Haute Couture, jako: inspiracje, talent artystyczny i wytyczanie nowych stylów w Houte Couture. Kolekcja „Ogrody Duszy…” to historia pełna fantazji, subtelności oraz magii francuskiego stylu. Atmosferę francuskiej finezji i lekkości podkreśli muzyka wygrana na fortepianie Steinway&Sons przez rewelacyjną Gośkę Bańkę, pianistkę, wokalistkę i kompozytorkę wielokrotną laureatkę prestiżowych nagród w dziedzinie sztuk muzycznych. Na miano wydarzenia wieczoru zasługuje z pewnością drugie wydarzenie fashion - na scenę wkroczy duet projektantów: Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski by przedstawić wariacje na temat zmysłowych koronek i połyskujących tkanin. #Thebestof przekrój kreacji wieczorowych. Najciekawsze looki z ostatnich pokazów oraz premierowe sylwetki, przygotowane specjalnie na Jazz Art Fashion Festival.

JAFF Art & Design to część, której kuratorem jest dr hab. Dawid Korzekwa – założyciel platformy internetowej GUSTGUST.com która wspiera i promuje wysokiej jakości produkty, kosmetyki i ubrania od najlepszych polskich projektantów. Przez dwa dni na gości JAFF czekać będzie blisko 150 pop-up store’ów, które przedstawią produkty sztuki użytkowej w najlepszym wydaniu.

Oprócz pokazów mody i koncertów uczestnicy JAFF 2019 posłuchać będą mogli wykładów uznanych panelistów, prelekcji artystów i występów muzyków, podczas JAFF Meetups – części konferencyjno-meetingowej wydarzenia. W przestrzeni Praskiego Centrum Koneser zagoszczą m.in. Basia Richard – kostiumografka i stylistka, Piotr Szaradowski – kurator, wykładowca i doktor nauk humanistycznych, Andrzej Kupniewski - Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych oraz Rafał Stanowski – dziennikarz i koordynator festiwalowej strefy Young Designers. W sobotę zapraszamy na debatę, która podniesie emocje: Hejt na Instagramie: czyli jak to się stało, że na portalu pielęgnującym piękno, styl i idealne życie pojawiły się słowa, które bolą? Porozmawiamy o tym z Instagramerkami: Julią Oleś (@Fabjulus), Kingą Litwińczuk (@styleon_bykinga) oraz Joanną Biernacką (@ashplumplum). Debatom towarzyszyć będzie strefa JAFF Creative: warsztaty m.in. z rysunku żurnalowego na sprzęcie marki Wacom oraz Eizo z artystką, ilustratorką mody Anną Halarewicz, warsztaty z jogi z panelem związanym z Herstorią, warsztaty kulinarne pod patronatem MARTINI z Larą Gessler, warsztaty plecionkarskie oraz warsztaty z tworzenia gier w 3D, który odbędzie się w przestrzeniach warszawskiego campusu Google for startups. Na wyjątkowe spotkanie z polskim bursztynem w świecie mody: wykłady, projekcje filmowe, wystawę i warsztaty zaproszą Andrzej Kupniewski i Marcin Tymiński z Fundacji Promocji Wzornictwa i Muzeum Biżuterii Współczesnej.

Wszystko co wielkie ma swój mniejszy początek, dlatego na dwa dni oddajemy we władanie młodych projektantów specjalnie zbudowany Pawilon na Placu Konesera JAFF Young Designers i dedykujemy im konkurs. To 8 projektantów nagradzanych i nominowanych do nagród w prestiżowych konkursach Fashion Week. Wyłoni on najlepszą kolekcję, która posiadając szczególne walory artystyczne wpisze się w ideę łączenia mody i kultury obecną na Jazz Art Fashion Festivalu. Wyboru zwycięzcy dokona Jury w trakcie wydarzenia. Przez dwa dni festiwalu w Pawilonie będzie można oglądać modowe show oraz kolekcje. Kuratorem przestrzeni jest Rafał Stanowski, PR Director Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Dodatkowo goście festiwalu będą w tym miejscu mogli wziąć udział w wielu warsztatach edukacyjno-rozwojowych m.in. plecionkarstwa, sitodruku, rysunku żurnalowego, wyrobu biżuterii oraz jogi.

www.jazzartfashion.pl

Podziel się: