Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Moniuszko na Moniuszki

Dodano: 2019-04-25 11:35:34

5 maja 2019 roku przypada 200. rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych w historii polskich kompozytorów – Stanisława Moniuszki. Filharmonia Narodowa zaplanowała na ten dzień wyjątkowe wydarzenia. Korzystając ze szczególnego usytuowania Filharmonii będą one miały miejsce przy ul Moniuszki, w centrum Warszawy i będą otwarte dla wszystkich mieszkańców i turystów.


Osią wszystkich wydarzeń będą dwa koncerty artystów Filharmonii Narodowej.

O godzinie 12:00, Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Pawła Kapuły zaprezentuje w Sali Koncertowej (wejście wyjątkowo od strony ul. Moniuszki) fragmenty najpopularniejszych dzieł Stanisława Moniuszki m.in. Uwerturę do opery Halka, Mazur z opery Straszny Dwór, Uwerturę do opery Verbum nobile oraz arie, pieśni i tańce. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zaproszenia można już odbierać w kasach Filharmonii Narodowej.

O godzinie 14:00, na scenie usytuowanej w Pasażu Rowickiego (na tyłach dawnego „Sezamu”), u zbiegu z ul. Moniuszki, Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego przedstawi wybrane dzieła chóralne Stanisława Moniuszki z akompaniamentem fortepianu. Oba koncerty będą transmitowane on-line na stronie www.filharmonia.pl.

Ale to nie wszystkie atrakcje. Już o godz. o godzinie 10:30 nastąpi otwarcie Jarmarku Moniuszkowskiego wzdłuż ulicy Moniuszki z udziałem wystawców prezentujących artykuły artystyczne, rzemieślnicze, rękodzieło i regionalia, a o godzinie 17:00 ulicą Moniuszki przejdą grupy rekonstrukcyjne z okresu kompozytora.

Ponadto na scenie w Pasażu Rowickiego odbędzie się szereg imprez towarzyszących, wśród nich koncerty z udziałem m.in. Waldemara Malickiego, Marii Pomianowskiej, dzieci i młodzieży z warszawskich domów kultury, konkursy dla dzieci z nagrodami, nauka poloneza. W Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej z kolei zaplanowano koncert na cztery fortepiany. Szczegółowy program jubileuszu dostępny jest na stronie www.filharmonia.pl .

Zapraszamy do wspólnego świętowania wyjątkowego jubileuszu wielkiego polskiego kompozytora.

Podziel się: