Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Bez politycznych wycieczek i żenujących żartów – trwa festiwal komedii improwizowanej WIFE 2019

Dodano: 2019-06-12 11:15:31

50 spektakli komediowych tworzonych na żywo na oczach widzów. Kultowe składy z USA, Niemiec, Rumunii, Węgier i Polski. Warsztaty, dżemy i imprezy towarzyszące. 100 % absurdalnego humoru, 0 % politycznych wycieczek czy rasistowskich żartów. Wystartował Warsaw Improv Festival, który potrwa w stolicy do 16 czerwca.


Międzynarodowe składy i petarda śmiechu

Trzecia edycja Warsaw Improv Festiwal (WIFE 2019) potrwa od 10 do 16 czerwca. Spektakle będzie można oglądać w warszawskim Kinie Muranów i w Resorcie Komedii. Po raz kolejny Warszawa zamieni się w międzynarodowe centrum komedii improwizowanej, a na festiwalowej scenie zagoszczą doskonałe komiczki i komicy ze świata i z Polski: legendarne Orange Tuxedo z Los Angeles, brawurowe GLB z Berlina, hit zeszłego roku, czyli Jinx z Bukaresztu, kultowy polski skład Klancyk! i wielu innych.

Pełen repertuar WIFE 2019 znajdziecie TUTAJ

Komedia na żywo

Każdy spektakl improwizowany to przygoda dla publiczności i komików. Aktorzy grają bez scenariusza i reżysera, każdy występ jest niepowtarzalny. Weźcie ze sobą chusteczki, bo będziecie płakać… ze śmiechu. Głównym tematem komedii improwizowanej są relacje międzyludzkie, co czyni ją uniwersalną i niezwykle zabawną. „Efektem ubocznym" są zawsze salwy śmiechu i niepowtarzalna atmosfera.

„Spektakle improwizowane są jak butla z tlenem pozwalają wziąć oddech od rzeczywistości, spojrzeć na wszystko z dystansem, pozwolić sobie na absurd i nieformalną atmosferę” – tłumaczy Agnieszka Matan, komiczka i współorganizatorka festiwalu WIFE z Resortu Komedii. „Myślę, że względu na piwniczny charakter spektakli improwizowanych większość osób nawet nie wie, jak prężnie działa środowisko komediowe w naszym mieście. Jeżeli nigdy nie byliście na spektaklu improwizowanym to jest najlepsza okazja, żeby to zmienić! – przekonuje i improwizując tłumaczy w poniższym wideo, jak należy wieść życie festiwalowe.

https://www.facebook.com/resortkomedii/videos/894154054266179/UzpfSTEyNjY2NzgxMzE6MTAyMTg0NDE2NTE5MzM3MjE/

Spektakle biletowane będą odbywały się na Scenie Głównej w Kinie Muranów (ceny od 20 do 30 zł), natomiast spektakle bezpłatne będzie można oglądać w Resorcie Komedii. Widzowie zobaczą, m.in. Orange Tuxedo z Los Angeles, GLB z Berlina, Jinx  z Bukaresztu, Crocodile Paws z Helsinek oraz świetne składy z Polski, m.in. Hurt Luster, 1000 DEN, Musical improwizowany, Paptak. Większość spektakli będzie grana po polsku, goście zagraniczni zagrają po angielsku. Zobaczymy różne formy: improwizowane musicale, audycje radiowe, spektakle inspirowane filmami i serialami, czy tworzony na żywo przez grupę Klancyk poemat dygresyjny.

Zapowiedź wideo festiwalu znajdziecie TUTAJ.

Wszystkie informacje na temat Warsaw Improv Festival 2019 znajdziecie się na stronach: www.festival.warsawimprov.pl oraz www.facebook.com/WarsawImprovFestival/.

Warsaw Improv Festival 2019

Kiedy: 10-16 czerwca 2019

Gdzie: Kino Muranów (duża scena biletowana) i Resort Komedii (bezpłatnie)

Bilety oraz karnety są dostępne w sprzedaży na portalu www.ewejsciowki.pl.

BILETY: www.bit.ly/wife2019-TICKETS
KARNETY: www.bit.ly/wife2019-TICKET-PASS

Więcej informacji o festiwalu:

www.festival.warsawimprov.pl
www.facebook.com/WarsawImprovFestival

Podziel się:

netgraf.pl