Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego za nami!

Dodano: 2019-06-27 09:33:28

23 czerwca odbył się V Festiwal Biegowy w Konstancinie-Jeziornie. Zawodnicy z Polski i zagranicy pobiegli w  hołdzie Piotrowi Nurowskiemu – tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej, byłemu Prezesowi PKOl.


23 czerwca Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie po raz piąty wypełnili biegacze nie tylko z Polski, ale także zza granicy. Wszystko za sprawą V Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego, organizowanego przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży oraz DEM’a Promotion Polska Sp. z o.o. Wydarzenie to przyciągnęło ponad pół tysiąca zawodników.

Bieg główny na 10 km wystartował punktualnie o godz. 10:00. Biegacze zmierzyli się na trasie atestowanej przez PZLA – prowadzącej urokliwymi ulicami Konstancina-Jeziorny. Jako  pierwszy ł linię mety przekroczył Bogdan Semanowycz z Ukrainy z czasem 30:45. 13 sekund po nim bieg ukończył  Polak – Krzysztof Wasiewicz (30:58). Na trzecim miejscu podium uplasował się Paweł Veretskyi z czasem 31:06.

Wśród kobiet podium należało do reprezentantek Ukrainy. Zwyciężczynią w kategorii OPEN kobiety została Valeriia Zinenko z czasem 34:36. Na drugim stopniu podium stanęła Valentyna Kiliarska (35:50), na trzecim zaś Natalija Semenovych (36:06).

Na linii mety medale wręczały znane osoby ze świata sportu i rozrywki: Tomasz Majewski, Tadeusz Drozda, Marian Woronin, Karol Strasburger, Andrzej Rosiewicz, Dariusz Dziekanowski, Leszek Ćmikiewicz i inni. Po zakończonych zmaganiach dla dorosłych wystartowali najmłodsi zawodnicy. Ci w wieku 5-8 lat pobiegli na 350 m, ci w wieku 9-13 lat zmierzyli się na dystansie 650 m. Rywalizacja między dziećmi była równie zacięta co w przypadku biegu na 10 km. 

Oprócz biegów na gości czekała moc atrakcji w miasteczku biegacza – pyszne posiłki regeneracyjne w wersji mięsnej i vege w strefie cateringu, darmowe lody od firmy Grycan, czy stoiska przygotowane przez Partnerów i Sponsorów wydarzenia. Najmłodsi miłośnicy sportu mogli także skorzystać z dmuchanych zabawek w strefie zabaw, czy atrakcji w strefie Samsunga.

W trakcie wydarzenia Fundacja Daj Głos zbierała środki dla Kasi Kośmider, która cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną – dysplazję diastroficzną (skrócenie kończyn, łokciowe ustawienie rąk z odstającymi kciukami, przykurcze w stawach, obrzęk chrząstek małżowin usznych). Choroba zaburza rozwój chrząstki i kości, co powoduje zniekształcenia stawów, które utrudniają poruszanie się. Środki ze zbiórki zostaną przekazane na wsparcie leczenia Kasi.

Podziel się:

netgraf.pl