Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Bieg po Nowe Życie. Razem dla transplantologii w sercu Wilanowa

Dodano: 2019-08-21 16:30:00
fot. Bieg po Nowe Życie
fot. Bieg po Nowe Życie

Już po raz 15. odbędzie się spotkanie wszystkich tych, którzy wspierają dawstwo organów. Tym razem bieg będzie miał miejsce na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.


7 września w Warszawie odbędzie się 15. Bieg po Nowe Życie. Jubileuszowa odsłona wydarzenia zostanie zorganizowana w miejscu znanym i lubianym przez historyków i wielbicieli aktywnego wypoczynku – na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W marszu nordic walking wezmą udział osoby po przeszczepieniu, wraz z przedstawicielami sceny muzycznej i kabaretowej, aktorami, dziennikarzami i sportowcami. W Wilanowie nie zabranie również licznych partnerów i sympatyków wydarzenia.

Uczestnicy wystartują o godz. 12:00 z dziedzińca pałacu, a symboliczna kilometrowa trasa, wiodła będzie uroczymi alejkami zespołu parkowo-pałacowego.

- Warszawa włącza się we wspieranie transplantologii i już po raz szósty jest gospodarzem pięknej imprezy, jaką jest Bieg po Nowe Życie. To ważne wydarzenie nie tylko dla osób będących po przeszczepie, które chcą żyć aktywnie, ale również dla tych, którzy dbają o dobro innych. Najważniejsze, aby zmagającym się z chorobą dać szansę na powrót do zdrowia i sprawności, dlatego wspólnie z ponad setką osób po przeszczepieniu, znamienitymi specjalistami z dziedziny medycyny i znanymi osobami ze świata telewizji, sportu, muzyki czy mediów będziemy maszerować w Wilanowie, by popularyzować ideę świadomego dawstwa organów – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Aktywne życie po przeszczepie

Marsz, który zachęca do świadomego dawstwa narządów, pokazuje przede wszystkim, że osoby po przeszczepieniu mogą żyć aktywnie.

- Cieszymy się, że będziemy mieli okazję zagościć z Biegiem po Nowe Życie w tak wyjątkowym miejscu. Zwłaszcza, że i z naszej strony ten jubileuszowy bieg będzie jedyny w swoim rodzaju – mówi Przemysław Saleta, współtwórca i ambasador Biegu po Nowe Życie, który sam w 2007 roku oddał nerkę swojej córce.

Coś więcej niż marsz

Bieg po Nowe Życie to przede wszystkim propagowanie idei przeszczepów, które dają życie innym oraz przełamywanie społecznych barier poprzez edukację. Wydarzenie to jest doskonałym przykładem na to, że transplantologia przywraca w pełni normalne życie.

W biegu wezmą udział m.in. Przemysław Saleta, Jolanta Fraszyńska, Robert "Złoty" Złotkowski, Katarzyna Złotkowska, Ewa Kuklińska, Jacek Kopczyński, Kamila Kamińska, Szymon Piotr Warszawski, Marcin Korcz, Joanna Kuberska, Andrzej Młynarczyk, Rafał Cieszyński, Artur Siódmiak, Odeta Moro, Jarosław Boberek czy Magdalena Stużyńska-Brauer. 

Jak podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia – dodatkowo na miejscu na przybyłych będzie czekać strefa badań lekarskich i krwiobus oraz mnóstwo wspaniałych osób, które chętnie podzielą się swoją historią.

Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się osobiście w Wilanowie, została przygotowana relacja bezpośrednia, która będzie dostępna na portalu Onet.pl.

Patronat honorowy nad 15. Biegiem po Nowe Życie objął Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski.

Do zobaczenia 7 września w Wilanowie!

Podziel się: