Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Konferencja „Szkoła z Zespołem Aspergera, cz. 2”

Dodano: 2019-08-30 14:30:00
fot. Fundacja AleKlasa
fot. Fundacja AleKlasa

To już druga edycja konferencji  dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera. Podczas spotkania zostanie poruszony temat emocji w szkołach.


Dziecko w szkole to, w zależności od nastawienia nauczycieli i dyrekcji, ale co ważne, również i rodziców, błogosławieństwo lub przekleństwo. Niestety ostatnio coraz częściej słyszymy o przemocy jakiej doświadczają dzieci w spektrum, o depresji, braku akceptacji i zrozumienia w środowisku szkolnym zarówno ze strony rówieśników, ale zdarza się, że i ze strony nauczycieli. Rodzice próbując pomóc swoim dzieciom, często giną w gąszczu przepisów, rozporządzeń, narasta w nich frustracja, która potem niestety nie pomaga w budowaniu dobrej relacji i komunikacji z nauczycielami.

Emocje w szkole – o tym warto mówić

Poruszony zostanie także temat emocji w szkole i poza nią, będzie o tym jak edukować otoczenie i zwiększać świadomość o spektrum w szkolnej rzeczywistości. Będzie też o alternatywnych formach edukacji i o tym, dlaczego szczęśliwe dzieci chętniej się uczą.

Prelegenci podpowiedzą jak zbudować dobrą relację między rodzicami, a nauczycielami i poruszą jakże ważny temat tożsamości płciowej i seksualności dzieci i młodzieży w spektrum. Powiedzą także o dyskryminacji i o odważnych rodzicach, którzy wbrew przeciwnościom losu wzięli sprawy w swoje ręce!

Tym razem gościem specjalnym będzie Agnieszka Kossowska, która pomoże spojrzeć na szkołę z perspektywy dziecka o szczególnych wymaganiach edukacyjnych.

Coś więcej niż konferencja. Przyjdź, weź udział w warsztatach, porozmawiaj

Oprócz dwóch dni wykładów organizatorzy zapraszają na zamknięte warszataty oraz kolację, podczas której będzie można porozmawiać także z prelegentami.

Konferencje organizowane przez Fundację Aleklasa to stałe grono najlepszych specjalistów – psychologów, pedagógów, dyrektorów szkół, ale także rodziców i samorzeczników, a poruszane podczas konferencji tematy są nad wyraz dobrze zaadresowane do aktualnych potrzeb dzieci i rodziców. To stałe grono to także zaprzyjaźnione fundacje, ponieważ Aleklasa w swoich działaniach od zawsze łączy siły. Dlatego już po raz drugi będą z nimi dr Joanna Ławicka, prezes Fundacji Prodeste i autorka książki „Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera” i Leszek Kołodziejczyk, prezes Fundacji Mierz Wyżej.

W tym roku dołączy również Agnieszka Kossowska, prezes Fundacji Rozwoju Edukacji Empatycznej (Free) i autorka nagradzanej książki „Duże sprawy w małych głowach”.

Szczegółowe informacje o konferencji i bilety: www.fundacja-aleklasa.eu

fot. Fundacja AleKlasa 

 

Podziel się: