Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Nadchodzi apokalipsa i walka o przetrwanie! Już w sprzedaży książka 'Świat po powodzi'

Dodano: 2019-10-18 12:00:47
fot. HarperCollins
fot. HarperCollins

18. września 2019 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się wspaniała debiutancka powieść Kassandry Montag – „Świat po powodzi”. Zmiany klimatyczne i zniszczenie świata, jakie obecnie znamy, stały się tłem porywającej, ale też i niebezpiecznej podróży zdesperowanej matki walczącej o swoje dziecko. Powieść Montag sygnalizuje nadejście odmiennego, nowego głosu w fikcji.


Zapierająca dech w piersiach walka o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie.

W wyniku zmian klimatycznych świat uległ całkowitemu przeobrażeniu. Po latach powolnego podnoszenia się wód oceanicznych nadszedł straszliwy potop. Zachował się jedynie archipelag kolonii, utworzony ze szczytów górskich i otoczony bezkresną przestrzenią otwartej wody.

Twarda i niezależna Myra mieszka z córką na niewielkiej łodzi. Na ląd schodzi tylko po to, żeby wymieniać się zapasami i informacjami. Jest gotowa zabić każdego, kto zagraża życiu jej i córki.

Przedwcześnie dojrzała, zadziorna Pearl stanowi dla Myry jedyny powód do życia. Pomaga jej też zagłuszać bolesne wspomnienia o starszej zaginionej córce. Row zniknęła, gdy uderzył przerażający przypływ, zmiatając ich dom z powierzchni ziemi.

Pewnego dnia Myra odkrywa, że Row żyje: jest przetrzymywana przez brutalny gang na dalekiej północy, w miejscu, które pozostało po dawnej Grenlandii. Myra wyrusza w niebezpieczną podróż do lodowych mórz, by uratować dziecko.

W tej porywające, pełnej akcji, ale też czułości i zadumy opowieści mroczna, rozpacz łączy się z rosnącą nadzieją. Prawdziwie „nieodkładalna” książka.

Książka pod patronatem Radia Kolor i Stylowych.pl

OPINIE O KSIĄŻCE:

„Wciągająca opowieść o rozpaczy i miłości, rozgrywająca się w fikcyjnym świecie po globalnej katastrofie, który jednak wydaje się niepokojąco realny. Debiutantka Kassandra Montag to utalentowana pisarka obdarzona wizjonerską wyobraźnią”.

 Karin Slaughter (Moje śliczne, Ofiara, Dobra córka, Układanka)

***

„Zniewalająca, błyskotliwie napisana opowieść o cierpieniu i żalu. Jej bohaterka musi nauczyć się nie tylko tego, jak przetrwać żeglugę po wodach, które zatopiły niegdysiejszą Amerykę Północną, pośród piratów, złoczyńców, drapieżnych zwierząt i innych jeszcze groźniejszych niebezpieczeństw – lecz także w trakcie tej wyprawy nauczyć się ufania samej sobie i innym ludziom. A my, czytelnicy, przeżywamy to wraz z nią. Myra jest jedną z najbardziej sugestywnych, zapadających w pamięć postaci literackich, z jakimi spotkaliśmy się od lat, a Świat po powodzi, opowieść o poszukiwaniu odkupienia, to książka, do której po pierwszej lekturze niewątpliwie będziemy chcieli wielokrotnie powracać”.

 Theodore Wheeler (Kings of Broken Things)

***

„Całkiem straciłam poczucie czasu, zapomniałam o lunchu i musiałam zjeść palcami resztki zimnej zapiekanki z lodówki, bo nie potrafiłam oderwać się od tej książki, dopóki nie doczytałam jej do końca”. 

 – Liz Kay (Monsters: A Love Story)

***

„Ostra jak brzytwa, często brutalna opowieść o mrożącej krew w żyłach podróży matki, by odnaleźć zaginioną córkę w postapokaliptycznym świecie. Zapadająca w pamięć, niepokojąca i szokująca.”

- Liv Constantine (Zostać panią Parrish)

***

“Debiutanckiej powieściopisarce - Kassandrze Montag, udało się połączyć dramatyczną historię, od której nie można się oderwać, z głębią emocjonalną.”

- KIRKUS

KASSANDRA MONTAG dorastała w na wsi w Nebrasce, a obecnie mieszka
w Oklahomie z mężem i dwoma synami. Jest absolwentką angielskiej literatury, a jej obsypane nagrodami poezja oraz nowele zostały opublikowane w magazynach i antologiach, w tym Midwestern Gothic, Nebraska Poetry, Prairie Schooner i Mystery Weekly Magazine. „Świat po powodzi” to jej pierwsza powieść.

Podziel się: