Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Wielkie święto jazzu. 'Urbanator Days' już 7 listopada!

Dodano: 2019-11-05 16:24:07
mat. prasowe
mat. prasowe

Już wkrótce w Łodzi i Warszawie rozpocznie się wielkie święto jazzu – warsztaty i koncerty, które w ramach 13. edycji Urbanator Days zgromadzą pasjonatów i wykonawców tego gatunku muzycznego z całego świata. Pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia Michał Urbaniak zaprasza do wspólnego dzielenia się dźwiękami, wiedzą i doświadczeniem.


Urbanator Days to wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku odbędzie się w dwóch miastach mających szczególne znaczenie dla Michała Urbaniaka – w Warszawie, gdzie artysta się urodził, i w Łodzi, w której dorastał.

Trwające cztery dni wydarzenie rozpoczynie się 7 listopada o godzinie 16:00. warsztatami muzycznymi w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wymaga jednak uprzedniego zarejestrowania się na stronie www.urbanatordays.pl.

Dla wszystkich uczestników będzie to niepowtarzalna okazja, aby pograć i porozmawiać z głośnymi postaciami międzynarodowej sceny muzycznej takimi jak gitarzysta Mark Whitfield, wirtuoz gitary basowej Otto Williams, perkusista Frank Parker, wokalistka Irene Blackman, raper Walter West oraz trębacz Piotr Wojtasik i pianista Michał Wróblewski.

Urbanator Days to projekt skierowany do osób pragnących wykonywać muzykę rytmiczną niezależnie od stylu i gatunku. To miejsce dla pasjonatów, amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, a także wszystkich utalentowanych ludzi, którzy chcą grać, śpiewać, komponować, aranżować lub rapować – mówi Michał Urbaniak.

Najpierw Łódź, później Warszawa

Warsztaty będą emocjonującą przygrywką do kolejnego punktu programu tegorocznych Urbanator Days, czyli pierwszego z koncertów, który odbędzie się 8 listopada o godzinie 19:00 w łódzkim Teatrze Nowym przy ul. Więckowskiego 15.

Następnie muzycy przeniosą się do Warszawy, a dokładnie na Ochotę, która przez dwa listopadowe dni stanie się jazzowym centrum Polski. 9 listopada o godzinie 15:00 w Ośrodku Kultury Ochoty przy ul. Grójeckiej 75 odbędzie się stołeczna edycja warsztatów, zaś 10 listopada w Och-Teatrze – koncert z udziałem zaproszonych przez Urbaniaka artystów.

Podziel się: