Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

#WarszawaOddycha. Ruszyła trzecia edycja projektu

Dodano: 2019-11-08 09:00:00
fot. Mateko Sp. z o.o.
fot. Mateko Sp. z o.o.

W listopadzie 2019 roku, przeprowadzana jest już III edycja akcji #WarszawaOddycha, która ma na celu  zwiększenie świadomości na temat zanieczyszczenia powietrza wśród mieszkańców Warszawy.


Celem akcji społecznej #WarszawaOddycha jest zwiększenie świadomości na temat jakości powietrza oraz zachęcenie do natychmiastowego działania, ponieważ każdy z nas ma wpływ na środowisko i może się przyczynić do jego poprawy.

Dlaczego smog jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci?

Układ oddechowy u dzieci charakteryzuje się bardzo wąskimi drogami, w których znajduje się wiele gruczołów śluzowych. Przebywanie w zanieczyszczonym powietrzu powoduje podrażnienie, co w konsekwencji może prowadzić do duszności oraz infekcji. Dzieci, które obciążone są chorobami przewlekłymi typu astma, mukowiscydoza, nadreaktywność oskrzeli oraz wady serca są szczególnie narażone na drażniące działanie smogu, co może prowadzić do ogólnego pogorszenia stanu ich zdrowia.

Problem smogu w Warszawie

Czynniki, które wpływają na powstawanie smogu to: nieodpowiednie spalanie węgla, spalanie śmieci i korzystanie z paliw stałych niskiej jakości. Jest to przyczyną tworzenia się „smogu londyńskiego” zarówno w Warszawie, jak i innych dużych aglomeracjach. Pojawia się w sezonie grzewczym - zazwyczaj od października do marca.

Podziel się: