Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

„Granica” – monumentalne dzieło Dona Winslowa

Dodano: 2019-11-08 16:22:35
fot. wydawnictwo Harper Collins
fot. wydawnictwo Harper Collins

Don Winslow – autor bestsellerowych kryminałów powraca z wielkim dziełem.


„Granica” to najnowsza publikacja pisarza. Książka ukazała się 31 października. To rozdzierająca opowieść o zemście, korupcji i sprawiedliwości. Tytuł jest bezkompro-misowym portretem nowoczesnej Ameryki, opowieści o – i dla – naszych czasów.

Sugestywność obrazów wraz z trudną, często bolesną i jednocześnie szokującą tematyką sprawiają, że twórczość Winslowa doceni nawet najbardziej wymagający czytelnik.

O książce

Przez ponad 40 lat Art Keller był na pierwszej linii frontu najdłużej trwającego konfliktu Ameryki. Wojny Narkotykowej. Jego obsesja pokonania ojca chrzestnego kartelu Sinaloi – Adana Barrery – kosztowała go ludzi, których kochał, a nawet zabrała część jego duszy.

Teraz Keller wyniesiony do najwyższej rangi DEA odkrywa, że zniszczenie jednego potwora skutkuje pojawieniem się w jego miejsce trzydziestu innych, siejących chaos zniszczenia w jego ukochanym Meksyku. I nie tylko tam.

Od slumsów w Gwatemali do marmurowych korytarzy Waszyngtonu, Winslow podąża za nowym pokoleniem narcos, glin, ćpunów, polityków i dzieciaków uciekających od przemocy do szansy lepszego życia w nowym kraju.

O autorze

Don Winslow to autor dziewiętnastu popularnych i wielokrotnie nagradzanych bestsellerów, między innymi "The Cartel", "Z psich pazurów", "Savages: ponad prawem", "The Winter of Frankie Machine", "Skorumpowani". Stały się światowymi hitami i zajmowały pierwsze miejsce na listach najlepiej sprzedających się tytułów, a kilka z nich było również podstawą scenariuszy filmów akcji. W najbliższym czasie wytwórnia 20th Century Fox planuje rozpoczęcie prac nad filmem "The Cartel".

Don Winslow w przeszłości pracował jako prywatny detektyw, szkolił antyterrorystów, był konsultantem procesowym. Obecnie mieszka w Kalifornii.

Podziel się: