Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Kongres POLIS 19’. Druga edycja debaty o relacjach polsko-izraelskich

Dodano: 2019-11-15 13:40:20
fot. Amicita Foundation
fot. Amicita Foundation

W dniach 26-27 listopada 2019 roku w budynku Giełdy Papierów Wartościowych oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się Kongres POLIS 19’. W trakcie wydarzenia organizatorzy chcą pokazać Polskę, jako kraj dużych możliwości, przyjazny innowacjom i stwarzający odpowiednie środowisko do prowadzenia działalności gospodarczej.


Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się częścią gospodarczą na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podczas której odbędzie się pitching polskich startupów oraz ich kojarzenie z inwestorami z funduszy Venture Capital, połączony z wystąpieniami laureatów prestiżowych konkursów magazynu Forbes. Poprzedzać go będą przemówienia politycznych reprezentantów biorących udział stron, traktujące o możliwościach i korzyściach płynących z prosperującej wymiany handlowej.

W części społecznej dyskutować ze sobą będą przedstawiciele młodego pokolenia z Polski, Izraela oraz Niemiec, reprezentujący różne punkty widzenia na temat wspólnej pamięci historycznej. Wspierani oni będą przez prelegentów w roli ekspertów merytorycznych (jeden reprezentujący każdą ze stron). Debatę zwieńczą przemówienia prelegentów, po których nastąpi uroczyste zakończenie kongresu wraz z częścią artystyczną.

Kongres poprzedzać będą jednodniowe warsztaty z udziałem występującej w nim młodzieży, mające na celu wytworzenie wielowektorowych więzi interpersonalnych oraz ugruntowanie wspólnej pamięci historycznej na drodze merytorycznej dyskusji i dialogu.

Promocja kraju na arenie międzynarodowej

Celem Kongresu POLIS 19’ jest promocja Polski na arenie międzynarodowej, ukazanie korzyści płynących z inwestowania w Polsce, rozwijanie stosunków polsko-izraelskich oraz polsko-niemieckich, łączenie inwestorów z polskimi, innowacyjnymi startupami, kojarzenie przedsiębiorstw i pomoc w pozyskaniu pierwszych kontaktów prowadzących do tworzenia wspólnych przedsięwzięć biznesowych, budowanie platformy wymiany know-how między biznesem polskim, niemieckim oraz izraelskim, propagowanie oraz przybliżenie dotychczasowych osiągnięć w zakresie dobrych praktyk rozwiązywania konfliktów oraz promowania wymiany gospodarczej między krajami.

Podczas Kongresu POLIS 19’ wystąpią m.in. Rolf Nikiel - Ambasador Niemiec w Polsce, Alexander Ben-Zvi - Ambasador Izraela w Polsce i Jarosław Sellin – Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Podziel się:

netgraf.pl