Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

40. Półmaraton Wiązowski. Wyjątkowy jubileusz

Dodano: 2020-01-28 09:42:19
mat. Organizatora
mat. Organizatora

To będzie wyjątkowy, jubileuszowy półmaraton. Biegacze wystartują już 23 lutego 2020 r. Jeśli trenujesz regularnie, półmaraton w Wiązownie będzie dla Ciebie doskonałym otwarciem sezonu.


Półmaraton Wiązowski to pierwszy długodystansowy bieg rozgrywany w Polsce w okresie zimowo-wiosennym. Odbywa się zawsze na przełomie lutego i marca, kiedy to tysiące uczestników z całej Polski i Europy staje na starcie jednej z najstarszych tego typu imprez w naszym kraju. W tym roku obchodzi okrągły jubileusz – 40 urodziny.

Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez biegowych. Oferta skierowana jest zarówno do zawodników uprawiających bieganie wyczynowe, amatorskie, zawodników niepełnosprawnych, dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i młodzieży licealnej, a także do najmłodszych adeptów biegania. Wielką atrakcją imprezy jest Bieg Krasnoludków dedykowany przedszkolakom, które w specjalnej oprawie pokonują dystans około 200 m.

Co zrobić, żeby się zapisać?

Wejdź na stronę wiazownapolmaraton.pl. Zapisy są przyjmowane do 13 lutego 2020 r. lub do wyczerpania limitu uczestników – 4000 zawodników na półmaraton i 1000 na 5 km. W dniu zawodów na miejscu będzie można kupić pakiet startowy, ale tylko wtedy, gdy wyznaczony limit nie zostanie przekroczony.

Trasa

Trasa jest płaska i biegnie przez okoliczne lasy, łąki i małe miejscowości. Bywa wymagająca - szczególnie wtedy, gdy wieje i pada. Na stronie można ją dokładnie obejrzeć.

Bieg krasnoludków 

Najmłodsze dzieci – urodzone w roku 2013 i później - pobiegają na dystansie 160 m. W tym roku każde dziecko może biec ze swoim opiekunem. Najmłodsi otrzymają czapki krasnoludków i koszulki biegowe z numerami startowymi, a do tego upominki po biegu.

Zapisy do biegu krasnoludków przyjmujemy w dniu biegu, czyli 23 lutego 2020 r. w godz. 7.30 – 10.50, w Biurze Biegów Młodzieżowych znajdującym się w Szkole Podstawowej w Wiązownie (ul. Kościelna 20).  Nie musisz więc teraz nigdzie rejestrować danych swojego dziecka.

 

Podziel się:

netgraf.pl