Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

„Chłopcy, których kochano za mocno”. Już nigdy nie spojrzysz na Kraków tak samo…

Dodano: 2020-01-28 13:01:28
mat. prasowe
mat. prasowe

Wyrazisty kryminał wyjątkowego autora, który pracę w policji zna od podszewki.


Żmudne starania śledczych w polskich realiach zderzone z chorym umysłem seryjnego mordercy. Czy patologie rodzą się jednak tylko z nienawiści?

20 stycznia 2020 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się powieść Kazimierza Kyrcza Jr pod tytułem „Chłopcy, których kochano za mocno”.

Podobno nie wysiada się z pędzącego pociągu. Tę zasadę wyznaje zarówno Kuba Szpikulec, seryjny morderca, którego swoistym celem są prostytutki, jak i tropiący go funkcjonariusze z grupy zadaniowej. Ale Szpikulec to nie jedyne zmartwienie organów ścigania. Uwikłani w walkę z własnymi demonami policjanci robią co w ich mocy, by sprostać stawianym przed nimi wymaganiom. Nie cofną się nawet przed zawieraniem sojuszy z tymi, od których powinni trzymać się jak najdalej.

- Książka pochłania jak mało która, mimo że już na początku dowiadujemy się „kto zabija”. […] W tym dziele jest godna wyraźnego podkreślenia, ciekawa, a jednocześnie mogąca wywołać prawdziwe dreszcze warstwa psychologiczna – mam na myśli cienką granicę pomiędzy światem stróża prawa a światem zabójcy – taki słowami skometowała najnowsze dzieło pisarza Joanna Stovrag, autorka książki Chwila na miłość”.

O autorze

Kazimierz Kyrcz Jr to oficer krakowskiej policji, autor zbiorów opowiadań „Femme fatale” i „Okruchy mroku” oraz powieści „Podwójna pętla” i „Dziewczyny, które miał na myśli”. Jego opowiadania były też publikowane w antologiach, ponadto współtworzył cztery powieści. Tłumaczony na angielski, rosyjski, czeski oraz słowacki.

Podziel się:

netgraf.pl