Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Przysługa" - kontynuacja świetnie przyjętej międzygatunkowej powieści "Spadek"

Dodano: 2020-04-20 09:00:00
mat. prasowe
mat. prasowe

Czy bohaterce uda się rozwiązać zagadkę z przeszłości i odnaleźć upragniony spokój?  


W lutym ukazała się znakomita powieść Beaty Dmowskiej zatytułowana „Przysługa”. Jest to kontynuacja losów bohaterki znanej czytelnikom ze „Spadku”, debiutu pisarskiego autorki. Podobnie jak w pierwszej części, również i w tej Beata Dmowska serwuje smakowite połączenie literatury obyczajowej z intrygą kryminalną, a całość okrasza czarnym humorem. Udany wieczór z książką gwarantowany! 

O książce 

Mija pół roku odkąd Natalia zamieszkała w domu Zofii, swojej nieżyjącej babki. 

Zbliża się 30 czerwca, a więc dzień, w którym według słów Zofii można będzie wykopać w ogródku ukryty skarb. Trzy kobiety przystępują do poszukiwań. Jednak zamiast skarbu wydobywają z ziemi ludzki szkielet. Czyje to szczątki i jak długo leżą w ziemi?  

Następnego dnia rano Marta, córka Natalii, wybiera się na konną przejażdżkę. Po drodze ma „komuś” wyświadczyć obiecaną przysługę. Niestety, tego dnia nie wraca już do domu i ślad po niej ginie. Rozpoczynają się poszukiwania.  

Tymczasem policja ustala tożsamość zakopanych zwłok i okazuje się, że jest to zaginiona przed siedmioma laty Nina Błaszkin. Ukrainka, która pracowała w Polsce. Między innymi w sadzie dziadka Natalii. Dowody wskazują, że została zamordowana.  

Czy ta zbrodnia ma jakiś związek ze zniknięciem Marty? I czy ma związek ze skarbem, który ukryła Zofia? 

O autorce 

Beata Dmowska urodziła się w 1966 r w Białej Podlaskiej, gdzie również się wychowała. Od licealnych czasów pisała do szuflady, czekając, aż wreszcie znajdzie na to zajęcie wystarczającą ilość czasu. Stało się to w chwili, gdy zrealizowała swoje marzenie i zamieszkała na wsi, by żyć w zgodzie z naturą. Jest mamą czworga dorosłych już dzieci. „Przysługa” jest drugą po debiutanckim „Spadku” powieścią autorki. 

Podziel się:

netgraf.pl