Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

“Piękny nieczuły” - adaptacja tekstu Jeana Cocteau powraca na deski Teatru Polonia

Dodano: 2020-06-16 16:34:02
mat. prasowe
mat. prasowe

"Piękny nieczuły", czyli napisany dla Edith Piaf wspaniały tekst Jeana Cocteau, miał premierę 22 czerwca 2017 roku w Teatrze Polonia. W roli głównej Natalia Sikora, charyzmatyczna aktorka o wielkim talencie i magnetyzującym głosie. 


Uwielbiane przez publiczność przedstawienie, które Piaf z wielkim sukcesem zagrała setki razy - "Piękny nieczuły". Jego powodzenie związane było nie tylko z tym, że Edith Piaf z właściwym sobie urokiem śpiewała w tym spektaklu na żywo, ale także z tym, że sam tekst napisany został wspaniałym, uwodzącym i poetyckim językiem. Tekst doczekał się także wersji telewizyjnej i kinowej (choć już w innej obsadzie).

Historia o miłości 

"Piękny nieczuły" to historia jednej nieznośnie długiej nocy. Zakochana kobieta czeka w pokoju hotelowym na swojego partnera – czekanie to jest dla niej torturą, a każdy szmer, dźwięk windy czy dzwonek telefonu wzmagają jej tęsknotę, ale i budzą gniew. Jest piosenkarką, a zamiast na scenie, marnuje czas na wyczekiwanie. Gdzie się podziewa ten człowiek, który powinien spędzać z nią każdą wolną chwilę? Dlaczego skazuje ją na torturę wyczekiwania i niepewności? Z kim spędza noce, gdzie bywa? Swoją emocjonalną opowieścią o trudnej miłości i nieustannej tęsknocie kobieta prowadzi widzów przez noc. Kiedy kochanek pojawia się, milczący i nieobecny myślami, wszystkie uczucia czekającej kobiety wracają z jeszcze większą siłą – bohaterka oscyluje między czułością i goryczą, wzruszeniem i złością. Jest w tym piękno i ból, a do tego wprost fascynujący urok. "Piękny nieczuły" to historia o miłości, tęsknocie i pragnieniach. 

Repertuar Edith Piaf w wykonaniu Natalii Sikory  

Jak mówi reżyser, Edward Wojtaszek - Ten tekst nie stracił na swojej aktualności: cudowne osoby, funkcjonujące w życiu publicznym, nadal bywają upokarzanymi ofiarami w życiu prywatnym. Jean Cocteau napisał ten tekst dla Edith Piaf, kiedy wysłuchał opowieści o jej przeżyciach. Tłumacząc ten tekst na nowo, myślałem o Natalii Sikorze jako wykonawczymi. Jak na razie – odpukać! – wszystko wskazuje na to, że się nie pomyliłem. Tytułową rolę zagra Paweł Ciołkosz.

W spektaklu usłyszymy najsłynniejsze piosenki ze wspaniałego repertuaru Edith Piaf w wykonaniu Natalii Sikory. Na żywo zabrzmią m.in. Padam, padam czy Non, je ne regrette rien.  

Terminarz spektakli tutaj. 

 

Podziel się:

netgraf.pl