Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Odkrywaj Warszawę" i poznaj ją na nowo!

Dodano: 2020-06-29 14:55:01
mat. prasowe
mat. prasowe

Warszawa budzi wiele skojarzeń osadzonych mocno w jej historii, kulturze, wydarzeniach, w atrakcjach. Jest miastem coraz bardziej interesującym dla ludzi poszukujących nowych, inspirujących wrażeń i pomysłów dla turystycznych odwiedzin.


Rokrocznie miasto odwiedza ponad 24 miliony osób, z czego ponad 10 milionów stanowią turyści (to osoby, które poza miejscem swojego zamieszkania spędzają minimum jeden nocleg). Pandemia w dramatyczny sposób wpłynęła na wielkość ruchu turystycznego.

Poluzowanie obostrzeń i wprowadzenie wytycznych dla funkcjonowania wielu miejsc, obiektów, muzeów i hoteli oraz ich wdrożenie przez te podmioty sprawiło, że Warszawa razem ze swoimi przedsiębiorcami mówi „Jesteśmy gotowi”. Warszawska Organizacja Turystyczna przygotowała gotowe pomysły jak spędzić miło, kreatywnie bądź aktywnie czas w stolicy. Wszystkie one zostały opisane na stronie odkrywajwarszawe.pl

W rozdziale klasyczne zwiedzanie przedstawiono propozycje spacerów oraz atrakcje turystyczne bez odwiedzenia których nie można wyjechać z Warszawy. Na trasie zwiedzania znalazła się starówka i Zamek Królewski, Trakt Królewski oraz Łazienki Królewskie - ulubione miejsce spacerów nie tylko warszawiaków.

Dla zainteresowanych historią obowiązkowym przystankiem będzie interaktywne i zapadające na długo w pamięć Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zachwycające swoją nagradzaną architekturą i bogatym wnętrzem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

W Warszawie jest też mnóstwo miejsc, w których można spędzić kreatywnie czas ze swoimi pociechami. Organizowane przez muzea prezentacje i warsztaty to edukacja przez zabawę.

Podziel się:

netgraf.pl