Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Lato Konesera - kilkaset wydarzeń w jednym miejscu!

Dodano: 2020-07-03 12:17:04
mat. prasowe
mat. prasowe

1 lipca w Centrum Praskim Koneser ruszył wakacyjny cykl wydarzeń pod hasłem Lato Konesera. Od początku lipca do końca sierpnia, codziennie będzie można wziąć udział w wielu bezpłatnych atrakcjach. Wśród nich m.in.: spektakle plenerowe, Miejska Strefa Wycieczek i Animacji oraz kino plenerowe. 


Centrum Praskie Koneser przygotowało na wakacje kilkaset atrakcji, które codziennie od rana do wieczora pozwolą spędzić w atrakcyjny sposób lato na warszawskiej Pradze. Wydarzenia zaplanowano na dwa miesiące. Od 1 lipca do 31 sierpnia odbędzie się kilkaset wydarzeń, które będą skierowane do wszystkich grup wiekowych.  

Dla miłośników sztuki przewidziano liczne warsztaty i spektakle, w tym m.in. te wystawiane przez Teatr Polonia, Och-Teatr, Portiernię Sztuki, Teatr Guliwera i Performans. Organizatorzy zaplanowali również wiele innych wydarzeń artystycznych. Wśród nich m.in.:  

Strefa Art – malowanie (również z odwiedzającymi) obrazów na żywo, rysowanie karykatur lub portretów na życzenie gości Konesera.  

Galerii Dom ze Sztuką – stała ekspozycja obrazów artystów, którzy przekazali swoje dzieła na cel charytatywny. Dodatkowo, w każdy wtorek, od 7 lipca 2020 r., cykl „Katarzyna Czajka Zaprasza Na Spotkania Z Ciekawymi Ludźmi”. Otwarte codziennie w godzinach 11-20.  

Koncerty muzyki klasycznej – w każdy piątek od 10 lipca 2020 r. o godz. 19 odbywać się będą godzinne recitale Chopinowskie prowadzone przez muzykologa, wybitnego znawcę muzyki Chopina – Jana Popisa.  

Wystawa Muzeum Życia w PRL – wystroje wnętrz z epoki PRL, a także gadżety i przedmioty życia codziennego z tych czasów. Otwarte od 6 lipca codziennie w godzinach 9–17.  

On Art., kino plenerowe – w każdy poniedziałek o 19:30 pokaz filmu głównego i dwóch krótkometrażowych, biorących udział w Festiwalu ON ART. Film Festival.  

Kino Na Talerzach – połączenie krainy filmu ze sztuką kulinarną. Kino w formie plenerowej w każdą środę o godz. 19.  

Rozmowy przy Grillu – wyjątkowy blok bezpłatnych porad, pokazów i rozmów ze znanymi osobami i sommelierami organizowany przez restaurację Koneser Grill. Soboty od godziny 12:00.  

Triki Tashka – codzienna strefa kreatywna dla dzieci. W jej programie m.in.: warsztaty, czytanie bajek, spektakle teatralne, kawiarnia i pyszne lody.  

Swing Step – pokazy tańca Swing, które można oglądać na Placu Konesera w niedziele w godzinach 15 - 19.  

Capoeira – pokazy i treningi brazylijskiej sztuki walki. Poniedziałki o 16:30 na Placu Konesera.  

Ponadto Adventure Warsaw stworzy w Centrum Praskim Koneser Miejską Strefę Wycieczek i Animacji (MSWiA). Będzie tu można pograć w gry podwórkowe z animatorem, a w weekendy wziąć udział w turniejach z nagrodami i grze miejskiej po Koneserze – to powrót do lat młodości rodziców i świetna zabawa dla dzieci.  

- Zapraszamy do Centrum Praskiego Koneser wszystkich, którzy będą spędzać wakacje w Warszawie. Oferta Lata Konesera została dopasowana do upodobań zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jesteśmy centrum kulturalno-rozrywkowym, w którym oprócz wielu atrakcji można zwiedzić kultowe Muzeum Polskiej Wódki, skorzystać z oferty najlepszych restauracji oraz innych wyjątkowych miejsc – zaznacza Monika Piwońska, Dyrektor Komercyjny Centrum Praskiego Koneser.  

Szczegółowe informacje o wydarzeniach podczas Lata Konesera są dostępne na stronie: www.koneser.eu 

Podziel się:

netgraf.pl