Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Izabela Knyżewska "Katalog motyli"

Dodano: 2020-08-07 14:52:57
mat. prasowe
mat. prasowe

Mówi się, że każdy w sytuacji ekstremalnej może zmienić się w morderczą bestię. Czy tak się stało w przypadku zabójstwa pewnego bogatego playboya? Czy delikatna jak motyl kobieta stała się wyrachowaną zabójczynią? I kto zaciera po niej ślady?


8 lipca 2020 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazał się "Katalog motyli" – kryminał Izabeli Knyżewskiej z inteligentnie skrojoną intrygą. Komisarz Adam Smygalski podąża tropem zaginionej fotografii, która może stanowić klucz do wyjaśnienia morderstwa. Jego obiektywizm znacznie utrudnia fakt, że pracująca z nim młoda aspirantka Nina Jurska, w której zaczyna się zakochiwać, jest w niejasny sposób powiązana z ofiarą.

O książce

W warszawskiej dzielnicy willowej ginie Krzysztof Brzeski – młody, dobrze sytuowany mężczyzna. Jego luksusowe życie wypełnione podróżami, zabawą i beztroską skończyło się w chwili, gdy kobieta, którą najwyraźniej znał, zatopiła w jego ciele nóż.

Komisarz Adam Smygalski wraz z aspirantką, Niną Jurską, podejmuje żmudne śledztwo, w  którym nic nie jest oczywiste. Wkrótce okaże się, że pozory mylą, obiecujące tropy prowadzą donikąd, a przeciwnikiem jest nieprzeciętnie inteligentna kobieta, która zaplanowała zbrodnię doskonałą.

O autorce

Izabela Knyżewska z wykształcenia jest muzykologiem, z zawodu marketingowcem, a z zamiłowania pisarką. Pochodzi z Białegostoku, od blisko 20 lat mieszka i pracuje w Warszawie. Katalog motyli to jej literacki debiut, którym pragnie zainteresować czytelników ceniących zwartą narrację, ciekawą intrygę i wyraźnie zarysowane postacie, wśród których szczególnie silny głos należy do kobiet.

Podziel się:

netgraf.pl