Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Piotr Górski - "Królowa lalek"

Dodano: 2020-08-07 15:21:44
mat. prasowe
mat. prasowe

Kolejne makabryczne morderstwo w Trójmieście. By rozwikłać sprawę, komisarz Kruk wkracza na coraz bardziej niebezpieczne ścieżki. Towarzyszy mu podkomisarz Paczulski, ale czy w sytuacji zagrożenia życia policjanci będą mogli na siebie liczyć?


7 lipca 2020 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazał się czwarty tom cyklu Piotra Górskiego o komisarzu Kruku, zatytułowany „Królowa lalek”. Górski po raz kolejny serwuje świetny warsztat pisarski i misternie skonstruowaną intrygę kryminalną. Tym razem, oprócz walki z przestępcami, sytuacja wymusi na Kruku i jego partnerze próbę lojalności i każe obu wznieść się ponad osobiste urazy.

O książce

Fakty i spekulacje układały się w całość. To była ładnie opowiedziana historia. Młoda kobieta po kłótni z mężem wychodzi nocą z przyjęcia. Po kilku godzinach zostaje znaleziona martwa przy trójmiejskiej obwodnicy, ze zmasakrowaną połową twarzy. Śledztwo prowadzi dwóch oficerów policji: podkomisarz Damian Paczulski i komisarz Sławomir Kruk. Po szeregu podjętych działań wydaje się, że zagadkę rozwiązano – znaleziono zarówno motyw, jak i sprawcę. Niespodziewanie na jaw zaczynają jednak wychodzić szczegóły, które grono znajomych ofiary oraz przebieg zdarzenia stawiają w nowym świetle. Rozwikłanie sprawy utrudnia fakt, że Kruk i Paczulski toczą ze sobą zimną wojnę. Nie wiedzą, że znajdą się w sytuacji, w której życie jednego będzie zależeć od lojalności drugiego.

O autorze

Piotr Górski urodził się w 1971 r. w Morągu. Od lat jest związany z Trójmiastem. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowo bankowość i finanse w Ecole Supérieure de Commerce de Rouen. Publikował świetne opowiadania w „Nowej Fantastyce" i „Feniksie„ (m.in. „Horda”, „Melomani”, „Martwa ziemia”, „Złość bogów”), niektóre z nich ukazały się w antologiach. W 2017 roku powstała pierwsza powieść kryminalna Piotra Górskiego zatytułowana Kruk, która rozpoczęła serię o komisarzu Kruku. Królowa lalek stanowi – po Gorszym i Krewnych – czwartą część tego cyklu.

Podziel się:

netgraf.pl