Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

„Pojedynek na głosy”

Dodano: 2020-08-18 12:38:11
mat. prasowe
mat. prasowe

Pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów,  w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” - Petera Cattaneo.


21 sierpnia na ekrany kin wchodzi „Pojedynek na głosy”, w którym amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”.

Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.

Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole.

Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.

„Pojedynek na głosy” to film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić.

Okiem reżysera

- Zaangażowałem się w projekt filmu „Pojedynek na głosy” trzy lata temu. Od razu zafascynowała mnie możliwość przedstawienia życia osób, które rzadko widujemy na dużym ekranie, a także zrobienia filmu z muzyką i śpiewem w centrum historii - wyznał Peter Cattaneo, reżyser „Pojedynku na głosy”.

- Kiedy zacząłem spotykać się z autentycznymi żonami wojskowych, szybko same pojawiły się bogate motywy: grupa różnych ludzi odnajdująca jedność i przyjaźń dzięki piosenkom; kobiety, które mają „siedzieć cicho i robić, co do nich należy” odnajdujące swój głos. Poznaliśmy bardzo odważne i szczere żony żołnierzy, a ich osobiste historie, którymi się z nami podzieliły, były smutne, niekiedy wstrząsające, ale często też bardzo zabawne. Poruszyła mnie ich szczerość, bardzo bezpośrednie poczucie humoru. Postanowiłem wypełnić film tym rodzajem komediowości – dodał Cattaneo.

Osada: Kristin Scott Thomas, Sharon Horgan, Emma Lowndes, Gaby French, Lara Rossi, Amy James -Kelly.

Premiera: 21 sierpnia

Podziel się:

netgraf.pl