Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jak wybrać szczoteczkę soniczną dla dziecka?

Dodano: 2020-11-18 15:01:57
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Użytkownicy niejednokrotnie mają problem z wyborem właściwej szczoteczki do zębów dla siebie, a co dopiero dla własnego dziecka. Każdy z nas chciałby przecież zaopatrzyć malucha w szczoteczkę skuteczną i bezpieczną, w dodatku taką, po którą nasza pociecha będzie sięgała chętnie i regularnie. Kiedy już dziecko ukończy trzy latka i nauczy się myć ząbki szczoteczką manualną, będziemy mogli spokojnie mu kupić najskuteczniejsze urządzenie do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, a zatem szczoteczkę soniczną. Dlaczego warto na nią postawić i jak wybrać tę idealną dla naszego szkraba?


Szczoteczka soniczna – co to takiego?

Szczoteczki soniczne to urządzenia elektryczne, które działają za sprawą wbudowanego w swoją rękojeść silniczka. To on wprawia głowice czyszczące szczoteczek w zalecane przez stomatologów ruchy wymiatające, a więc te najbardziej rekomendowane przez stomatologów do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Szczoteczki soniczne są uważane za znacznie skuteczniejsze od manualnych, ponieważ wykonują od nich znacznie więcej ruchów – modele dla dorosłych potrafią w ciągu minuty wykonać nawet 96 000 drgań, czyli wielokrotnie więcej niż nawet najbardziej sprawny użytkownik jest w stanie osiągnąć przy użyciu szczotki manualnej. Więcej informacji na temat działania szczoteczki sonicznej znajdziesz na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/czym-jest-szczoteczka-soniczna/

Szczoteczki soniczne w wersjach dla dzieci działają jednak rzecz jasna odpowiednio wolniej i subtelniej, tak aby nie narazić maluchów na podrażnienia. W ciągu minuty wykonują one – w zależności od modelu szczoteczki – od 16 000 do 31 000 drgań. Taka prędkość pracy jest wystarczająca, by efektywnie obmyć jamę ustną z bakterii, a jednocześnie zapewnia naszym dzieciom pełne bezpieczeństwo.

Dlaczego szczoteczka soniczna może okazać się dobrym rozwiązaniem dla dziecka?

Nie przejmujcie się – my też doskonale wiemy, jak trudno nakłonić dziecko do regularnego, codziennego mycia zębów. Maluchom szczotkowanie ząbków wydaje się nudne i monotonne, poza tym nie mają one jeszcze świadomości, jak ważna i potrzebna jest to czynność. Dlatego też często myją zęby niestarannie i niedokładnie. Jak temu zaradzić?

Szczoteczki soniczne to urządzenia, które nie dość, że myją zęby znacznie skuteczniej od swoich manualnych odpowiedników, to jeszcze wyposażone są w szereg funkcji i usprawnień, które dodatkowo zachęcają dzieci do szczotkowania. Wiele modeli sonicznych wyposażonych jest chociażby w kolorowe, przedstawiające bajkowych bohaterów rękojeści. Niektóre szczoteczki odgrywają podczas mycia różne, atrakcyjne dla maluchów melodyjki, niektóre oferują możliwość połączenia pracy szczoteczki ze specjalną aplikacją na smartfonie, co umożliwia dziecku na ekranie telefonu na bieżąco śledzenie własnych postępów w szczotkowaniu.

Jeśli więc Twój szkrab traktuje mycie zębów jak zło konieczne, spróbuj kupić mu szczoteczkę soniczną, a jego podejście do szczotkowania prawdopodobnie diametralnie się zmieni.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną dla dziecka?

Osoby, które pragną kupić swojemu dziecku pierwszą szczoteczkę soniczną, na pewno zastanawiają się, na jakie parametry urządzenia należy zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupów. Należy do nich z pewnością:

  • Wielkość główki czyszczącej – zadbaj o to, by głowica szczoteczki sonicznej była dopasowana do wieku Twojego maluszka. Na rynku znajdziemy szczoteczki soniczne przeznaczone dzieciom od trzeciego roku życia, dedykowane maluchom od siedmiu lat, a także przeznaczone dla tak zwanych „starszaków”. Zwróć na te parametry uwagę.
  • Twardość włosia – szczoteczki soniczne dla dzieci powinny być wyposażone w głowice czyszczące o wyjątkowo miękkich, delikatnych włóknach. Dzięki nim, minimalizowane jest podczas mycia ryzyko podrażnień.
  • Szybkość pracy – przyjmuje się, że młodsze dzieci powinny wykorzystywać do mycia wolniejsze programy czyszczące, natomiast te starsze oczywiście szybsze. Jeśli Twój maluch dopiero ukończył trzy latka i zamierzasz kupić mu pierwszą szczoteczkę soniczną, zwróć uwagę, czy oferuje ona odpowiednio subtelny sposób czyszczenia.
  • Sposób zasilania – na rynku znajdziemy dziecięce szczoteczki soniczne zasilane akumulatorowo i bateryjnie. Jeśli chcesz kupić swojemu maluchowi szczoteczkę jedynie na próbę, nie jesteś pewien, czy spodoba mu się mycie zębów szczoteczką soniczną, możesz wybrać model zasilany bateryjnie. W dłuższej perspektywie znacznie wygodniejszym rozwiązaniem na pewno okaże się szczoteczka zasilana akumulatorowo.
  • Wygląd zewnętrzny – najlepiej udaj się na zakupy wraz z dzieckiem i pozwól, by to maluch wskazał szczoteczkę, która najbardziej podoba mu się pod kątem wizualnym. Jeśli Twoje dziecko jest na przykład zakochane w anonimowanym filmie zatytułowanym „Auta”, świetnym pomysłem okaże się zakupienie mu szczoteczki przedstawiającej na rękojeści jej bohaterów.

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie powyższe aspekty, z pewnością uda Ci się dobrać szczoteczkę soniczną, z której maluch będzie korzystał chętnie i regularnie. Godnymi polecenia, dziecięcymi szczoteczkami sonicznymi są urządzenia firmowane logiem Philips Sonicare, Seysso czy Smilesonic.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/430/jak-wybrac-szczoteczke-soniczna-dla-dziecka [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 430 [title] => jak-wybrac-szczoteczke-soniczna-dla-dziecka [uri] => polecamy/r/430/jak-wybrac-szczoteczke-soniczna-dla-dziecka [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1664346833 ) ) </div> </body> </html>