Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Kazimierz Kyrcz Jr. - „Mężczyźni w potrzasku”

Dodano: 2020-11-20 12:57:45
mat. prasowe
mat. prasowe

O zbrodni, obsesji, życiowych rozczarowaniach i o płynnej granicy między prawdą a fałszem.


Kazimierz Kyrcz Jr. to oficer krakowskiej policji, a zarazem autor cyklu kryminałów ukazujących codzienne zmagania policjantów w polskich realiach. 9 listopada 2020 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazał się kolejny tom serii zatytułowany „Mężczyźni w potrzasku”. Tym razem nadkomisarz Bednarski przejmie zadawnione sprawy z krakowskiego Archiwum X.

O książce

Bednarski awansuje na nadkomisarza, ale jego radość trwa krótko. W uznaniu zasług zostaje szefem krakowskiego Archiwum X. Wspierany przez niezbyt według niego rozgarniętych policjantów musi teraz zająć się wyjaśnianiem nierozwiązanych, zadawnionych spraw. Jedną z nich, z pozoru błahą, jest samobójstwo młodego chłopaka, którego rodzice nie wierzą, by zginął z własnej ręki. Dokonane przez Bednarskiego i jego ludzi ustalenia nikogo jednak nie uszczęśliwią. Prawda i fałsz jak zwykle przenikają się w różnych aspektach codzienności.

O autorze

Oficer krakowskiej policji, autor zbiorów opowiadań „Femme fatale” i „Okruchy mroku” oraz powieści „Podwójna pętla”, „Dziewczyny, które miał na myśli” i „Chłopcy, których kochano za mocno”. Jego opowiadania były też publikowane w antologiach, ponadto współtworzył cztery powieści. Tłumaczony na angielski, rosyjski, czeski oraz słowacki.

Podziel się:

netgraf.pl