Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Kalkulator kredytowy — jak obliczyć koszt kredytu gotówkowego?

Dodano: 2020-11-23 13:20:11
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Kredyt gotówkowy to najpopularniejsze zobowiązania zaciągane w bankach. Tego typu finansowanie może pokryć różne cele, przy czym konsument nie musi wykazywać ich przed bankiem. Dzięki temu możemy pozyskać środki, które przeznaczymy na wybrane wydatki.


Nie zawsze jednak wiemy, jak obliczyć koszt kredytu gotówkowego (porównaj wszystkie oferty banków na www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe), aby wybrać korzystną ofertę. W celu sprawdzenia, jak wysokie sumy będziemy płacić w ramach zobowiązania, pomoże nam kalkulator kredytowy dostępny na Totalmoney.pl. Jak działa takie narzędzie i kto może z niego skorzystać?

Kalkulator kredytów gotówkowych

Kalkulator kredytowy gotówkowy to narzędzie online, z którego mogą skorzystać wszyscy zainteresowani sprawdzeniem kosztów kredytowania. Jest to istotna sprawa, na którą warto zwrócić uwagę przez złożeniem wniosku. Dzięki temu, iż dowiemy się, jak wysoką ratę czy RRSO będziemy ponosić, możemy wybrać najkorzystniejszą ofertę, aktualnie dostępną na rynku. Kalkulator kredytowy występuje jednak w sieci pod kilkoma postaciami.

Kalkulator rat kredytu

Kalkulator raty kredytu to narzędzie, dzięki któremu wyliczymy wysokość miesięcznej raty, jaką będziemy płacić w związku z kredytowaniem. Aby skorzystać z takiego rozwiązania, musimy jedynie wprowadzić kwotę, którą chcemy pożyczyć i okres spłaty zobowiązania. Na podstawie wpisanych danych zostaną wyświetlone dostępne oferty, spełniające podane kryteria. Dowiemy się, ile będzie wynosić rata w przypadku konkretnej kwoty w poszczególnych bankach. Tego typu kalkulator kredyt gotówkowy wyświetla także inne koszty, np. RRSO, prowizje, oprocentowanie. Na podstawie takich elementów możemy porównać aktualne oferty i wybrać tę najlepszą, dopasowaną do naszych możliwości.

Kalkulator kredytowy zdolność finansowa

W sieci bez problemu znajdziemy również darmowy kalkulator kredytowy, dzięki któremu sprawdzimy, czy mamy zdolność kredytową i na jakim jest poziomie, czyli jak wysoką kwotę możemy pożyczyć. Kalkulator kredytowy zdolność oblicza w zaledwie kilka sekund. Wystarczy, że wprowadzimy kwotę, o jaką chcemy wnioskować, okres spłaty i wysokość naszych dochodów. Pamiętajmy jednak, że uzyskany wynik jest wartością orientacyjną, gdyż narzędzie bierze pod uwagę wyłącznie dane wprowadzone przez nas. Na miarodajną zdolność kredytową wpływają nie tylko dochody, ale także spłacane zobowiązania, długi, historia w BIK-u, osoby na utrzymaniu, miesięczne wydatki i wiele innych.

Kalkulator kredytowy — na co zwrócić uwagę?

Wiemy już, że darmowy kalkulator kredytowy wskazuje nam najlepsze oferty bankowe, które są dopasowane do wprowadzonych kryteriów. Jeśli więc wpiszemy, że szukamy kredytu na 100 tys. zł. na 48 rat, otrzymamy oferty banków udzielających takie zobowiązanie na wskazany okres czasu. Dodatkowo zostaną wyświetlone koszty kredytowe, czyli wysokość raty, oprocentowania itp. Na co jednak zwracać uwagę, by mieć pewność, że oferta, która nas interesuje, jest najlepsza na rynku?

Kalkulator kredytowy — RRSO

Pierwszym elementem, jaki warto wziąć pod lupę, jest RRSO. W większości przypadków kalkulator kredytowy gotówkowy wyświetli nam na pierwszych miejscach oferty, które wiążą się z najniższą Roczną Stopą Oprocentowania. W tym wskaźniku mieszczą się wszystkie koszty, jakie będziemy ponosić wraz z zaciągnięciem kredytu. Jest to więc nie tylko oprocentowanie, ale także prowizje i marże. Pamiętajmy, że im niższe RRSO, tym mniejszą całkowitą kwotę do spłaty będziemy musieli uiścić ostatecznie. Jeśli zależy nam na tym, by kredyt był jak najtańszy, wybierzmy ofertę, którą kalkulator kredytowy określa jako kredyt z najmniejszym RRSO.

Kalkulator kredyt gotówkowy z niskim oprocentowaniem

Kolejną kwestią, którą powinniśmy sprawdzić, jest wysokość oprocentowania. W czasie analiz dostępnych ofert, kalkulator kredytowy bierze pod uwagę nie tylko RRSO, ale także oprocentowanie, które w różnych instytucjach może wahać się na innych poziomach. Warto, aby wskaźnik ten wynosił jak najmniej, jednak może zdarzyć się, że konkretne oferta będzie posiadała niskie RRSO i wyższe oprocentowanie niż kolejna. W takiej sytuacji, jeśli zależy nam na zminimalizowaniu kosztów, warto wybrać tę z wyższym oprocentowaniem.

Kalkulator rat kredytu — wysokość miesięcznych kosztów

W kwotę, jaką przyjdzie nam ponosić miesięczne w ramach rat, są wliczone wszystkie opłaty. Zostają one rozłożone na ustalony okres w ten sposób, by raty przez cały czas spłaty wynosiły tyle samo. Pamiętajmy, że jeśli nasze dochody nie umożliwiają uiszczania wysokiej raty, może dopasować jej kwotę w ten sposób, by była niższa. Wówczas wystarczy wydłużenie okresu spłaty, dzięki czemu co miesiąc będziemy płacić mniejszą ratę. W związku z tym nieco zwiększa się całkowity koszt kredytu, jednak nie odczujemy tego w domowym budżecie miesięcznym, gdyż zostanie od rozłożony na większą liczbę spłat.

Czy kalkulator rat kredytu jest wiarygodny?

Warto wiedzieć, że kalkulator kredytowy zawsze wyświetla orientacyjne wyniki na podstawie dostępnych danych bankowych. Analizowane są aktualne oferty wraz z określonymi warunkami w poszczególnych bankach. Jednak to, w jakiej kwocie otrzymamy kredyt i czy w ogóle finansowanie nam przysługuje, zależy od wielu elementów. Zdarza się też często, że korzystaliśmy już z oferty konkretnego banku i przedstawi nam on lepszą ofertę niż ta wyświetlona w kalkulatorze.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/432/kalkulator-kredytowy-jak-obliczyc-koszt-kredytu-gotowkowego [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 432 [title] => kalkulator-kredytowy-jak-obliczyc-koszt-kredytu-gotowkowego [uri] => polecamy/r/432/kalkulator-kredytowy-jak-obliczyc-koszt-kredytu-gotowkowego [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1664346937 ) ) </div> </body> </html>