Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jak zaplanować ferie zimowe w dobie Covid-19?

Dodano: 2020-12-24 11:29:29
Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Pandemia Covid-19 pokrzyżowała wiele planów. Dzieci uczą się zdalnie, rodzice w ten sam sposób pracują, a ferie zostały ustalone w jednym terminie dla wszystkich uczniów. Mają one, jak co roku, trwać dwa tygodnie, jednak rozpoczną się zaraz na początku 2021 roku. Jak przy obecnych obostrzeniach zaplanować wypoczynek najmłodszych?


Czy rodzice zdecydują się wysłać dzieci na ferie? Pandemia jest nieprzewidywalna i trudno jednoznacznie wyrokować w tej kwestii. Można jedynie przewidywać działania rodziców na podstawie tego, co działo się w wakacje. Wtedy aż 54% gospodarstw domowych nie zdecydowało się umożliwić dzieciom w wieku szkolnym nawet tygodniowego wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Na taki wyjazd pozwoliło natomiast 41% badanych przez CBOS.

Źródło: CBOS

Rok 2020 jest jednym z najgorszych pod względem wypoczynku dzieci w trakcie wakacji. W porównaniu z poprzednim rokiem skala poziomu wyjazdów dzieci na wakacyjny wypoczynek spadła aż o 22% (z 68% do 46%). Powodem rezygnacji z wyjazdów dzieci w czasie wakacji był dla 22% ankietowanych brak pieniędzy, kolejne 22% badanych wskazało na pandemię Covid-19. Dla 18% respondentów przyczyną było to, że dzieci nie chciały wyjeżdżać na wypoczynek, a dla 16% rodzin powodem był brak zorganizowanych kolonii i obozów. Czy w ferie zimowe może być podobnie? Ze względu na to, że obostrzenia są większe, wypoczynek dzieci będzie wyglądał zupełnie inaczej. Z jakich opcji mogą skorzystać rodzice?

Ferie zimowe inne niż zwykle

Ferie zimowe są zaplanowane na okres od 4 do 17 stycznia 2021 roku. Jednak z powodu ograniczeń związanych z pandemią dzieci mają nikłe możliwości wyjazdu. Nie wolno organizować tradycyjnych obozów i kolonii, zamknięte są pensjonaty i restauracje. Obecnie dozwolona jest tylko organizacja półkolonii dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. Zajęcia mają być prowadzone w małych grupach w zdezynfekowanych pomieszczeniach.

Obostrzenia i ograniczenia powodują, że trudno zaplanować dzieciom i młodzieży atrakcje na czas ferii zimowych. Jednak wiele ośrodków organizuje w tym okresie kilku- lub kilkunastogodzinne płatne warsztaty i kursy. W czasie ferii zimowych można zapisać dziecko na stacjonarne zajęcia odbywające się w małych grupach lub wybrać program online.

Gdzie szukać zajęć dla dzieci? Na przykład jeden z portali do nauki online będzie prowadził warsztaty dla dwóch grup uczniów klas I-III oraz I-IV zarówno online, jak i stacjonarnie. Pięciodniowy kurs stacjonarny kosztuje około 800 zł i obejmuje tematyczne zajęcia, posiłki oraz wyjścia na dwór. Można także zapisać dziecko na półkolonię lub zajęcia indywidualne, które są organizowane w wielu miastach Polski o tematyce robotyka itp. Koszt zajęć zaczyna się od 200 zł.

Warsztaty stacjonarne oraz online można znaleźć w Internecie, obejmują różnorodną tematykę. Można zapisać dziecko na przykład na zajęcia językowe, artystyczne, plastyczne lub informatyczne. Koszt takich szkoleń online zależy od ilości godzin, jakie zamierzamy wykupić. Pojedyncze zajęcia kosztują do 30 do 50 zł. Dodatkowo dzieci, które lubią aktywność sportową, mogą skorzystać z półkolonii z golfem (cena pięciodniowego turnusu to 750 zł) lub półkolonii sportowych obejmujących tenis ziemny, pływanie, badminton, siatkówkę, kręgle.

Jak sfinansować atrakcje na ferie zimowe dla dziecka?

Pandemia Covid-19 wymusza na rodzicach zaplanowanie dzieciom czasu w trakcie ferii zimowych. Aby im zapewnić atrakcyjne zajęcie, warto zapisać dzieci na warsztaty, kursy online lub półkolonie. Niestety, większość z nich jest prowadzona przez ośrodki prywatne, a to sprawia, że są płatne. W przypadku, gdy mamy kilkoro dzieci, wydatek związany z takimi zajęciami może okazać się dość wysoki. Najlepiej sfinansować go z oszczędności. Jeśli ich nie mamy, warto wziąć pod uwagę szybką pożyczkę przez Internet.

- Rok 2020 został zdominowany przez pandemię Covid-19. Wiosną zostaliśmy zmuszeni do pozostania w domu, a wakacje upłynęły na ograniczeniach i obostrzeniach. Podobną sytuację mamy obecnie. Wprowadzono wiele ograniczeń i wskazane jest pozostawanie w miejscu zamieszkania w czasie ferii - mówi ekspert Vivus. - Zimowe ferie dla dzieci w tym roku szkolnym będą inne niż zwykle. Jednak rodzice mają możliwości zorganizowania tego czasu swoim dzieciom w sposób

atrakcyjny i ciekawy. Półkolonie, warsztaty online oraz kurs narciarski w mieście to tylko kilka pomysłów. Warto jednak wcześniej zadbać o finansowanie takich zajęć. Chwilówka pozwoli szybko i łatwo zdobyć odpowiednie środki – zwraca uwagę ekspert.

Otrzymanie takiego zobowiązania jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie www firmy pożyczkowej, w którym trzeba wpisać dane osobowe, numer telefonu, konta bankowego, informacje o wynagrodzeniu oraz adres e-mail. Formularz przesyła się online do pożyczkodawcy, nie trzeba wychodzić z domu, żeby pożyczyć pieniądze. Następnie należy wykonać przelew weryfikacyjny z własnego konta na rachunek pożyczkodawcy. Decyzję pożyczkową otrzymamy w wiadomości SMS lub e-mailem. Jeśli jest pozytywna, pieniądze zostaną przelane na konto wnioskującego.

Dodatkowo każdy, kto jest nowym klientem i nie korzystał nigdy z pożyczki pozabankowej w danej firmie pożyczkowej, często może wybrać specjalną ofertę darmowej pożyczki. W takim przypadku oddaje się dokładnie taką samą kwotę, jaką się pożyczyło.

Ferie zimowe w czasie pandemii Covid-19 to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Jednak warto zaplanować ten czas dzieciom tak, aby upłynął im na kreatywnej zabawie, sportowych aktywnościach lub zajęciach związanych z ich zainteresowaniami.

Artykuł sponsorowany przygotowany przez VIVUS.pl

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/447/jak-zaplanowac-ferie-zimowe-w-dobie-covid-19 [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 447 [title] => jak-zaplanowac-ferie-zimowe-w-dobie-covid-19 [uri] => polecamy/r/447/jak-zaplanowac-ferie-zimowe-w-dobie-covid-19 [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1660316327 ) ) </div> </body> </html>