Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Zegarki Eberhard - najwyższa jakość szwajcarskich zegarków

Dodano: 2020-12-30 16:43:46
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Eberhard & Co to szwajcarska firma produkująca luksusowe zegarki. Ponad stuletnia tradycja pozwoliła na ugruntowanie manufakturze pozycji na rynku zegarmistrzowskim.


Marka zyskuje coraz większą popularność w Polsce, chociaż unikalne produkty cieszą się największą popularnością we Włoszech. Perfekcyjny mechanizm oraz najwyższej jakości podzespoły sprawiają, że zegarki Eberhard & Co są wyjątkowe.

Wieloletnia historia marki Eberhard

Manufaktura Eberhard została założona w samym środku historycznego miejsca narodzin przemysłu zegarmistrzowskiego w Szwajcarii, mieście La Chaux-de-Fonds. Georges Eberhard, który był założycielem marki, wywodził się z wyższych sfer. Jego rodzina była zaangażowana w rozwój całego przemysłu związanego z zegarami od dziewięciu pokoleń. Mężczyzna od maleńkości zdobywał wiedzę na temat technik wytwarzania czasomierzy i w wieku 22 lat postanowił założyć własną firmę, która była firmowana jego nazwiskiem. Sukces marki pozwolił na otworzenie pierwszej siedziby w roku 1907. Wybór miejsca świadczył przede wszystkim o prestiżu firmy, bowiem Eberhard & Co ulokowano na rue Leopold Robert, głównej alei La Chaux-de-Fonds. W 1919 roku firma znalazła się w posiadaniu synów założyciela - Georgesa i Maurice'a.

Po okresie wojennym również w manufakturze postanowiono zaprowadzić zmiany. Rezultatem tego stało się wyprodukowanie pierwszego damskiego zegarka firmowanego logiem marki. Sukces czasomierza spowodował, że firma poszerzyła swoją ofertę również o biżuterię. Przełomowy, pod względem strategii biznesowej, był rok 1996, kiedy manufaktura zdecydowała się skupić głównie na zegarkach luksusowych. Rezultatem tych działań było wypuszczenie na rynek nowej kolekcji Grande Taille (Super Size). Początek lat 2000 ugruntował pozycję firmy na rynku, dzięki czemu manufaktura Eberhard & Co na dobre zagościła w świadomości klientów jako ekskluzywna marka. Szczególnie uroczysty dla marki był rok 2017, kiedy świętowano 130 rocznicę działalności. Z tej okazji wydano pamiątkową książkę „The Art of Defying Time”. Od 2019 roku funkcjonuje również muzeum marki.

Eberhard - najbardziej przełomowe projekty

Fenomen marki buduje wiele klasycznych zegarków, które zyskały miano kultowych. Manufaktura od zawsze prowadziła badania nad ulepszaniem własnych mechanizmów oraz dopracowaniem szczegółów. To zapewniło im niepodważalną pozycję w branży i opinię jednego z najlepszych producentów zegarków nie tylko w Szwajcarii, ale również na całym świecie.

Eberhard Chrono 4 - przełomowy chronograf

Model Chrono 4 stanowił pierwszy chronograf w historii zegarmistrzostwa, którego liczniki umieszczono w jednym rzędzie. Tym samym na stałe wpisał się w historię zegarków. Obecnie, model ten jest ciągle unowocześniany, aby był odpowiedni również dla nowoczesnego klienta. Tarcza została wyposażona również w dodatkowe funkcje, takie jak: datownik, czas dobowy oraz tachymetr. Mechanizm zabezpieczono szkłem szafirowym z antyrefleksem. Jednakże rzeczą wyróżniającą zegarek jest niewątpliwie precyzyjny mechanizm nakręcany ręcznie. W przypadku modelu Chrono 4, producent zapewnia o wodoszczelności na poziomie 5 ATM. Chrono 4 to jeden z symboli zegarków Eberhard. Czasomierz jest również dowodem najwyższej jakości oferowanej przez firmę przez dziesięciolecia.

Eberhard 1887, czyli elegancja w najlepszym wydaniu

Eberhard 1887 to model, który miał uczcić datę założenia firmy. Subtelny cyferblat z delikatnym zdobieniem z pewnością nie jest typowym męskim modelem. Warta uwagi jest przede wszystkim zdobiona bransoleta utrzymana w kolorystyce szaro-niebieskiej. Dzięki temu zegarek jest bardzo elegancki, ale również uniwersalny. Sprawdzi się nie tylko podczas szczególnych uroczystości, ale również na co dzień. Czasomierz nakręcany ręcznie jest symbolem klasyki i stylu retro.

Zegarek dla nurka? Wybierz Eberhard Scafograf 300

Projektanci pracujący dla marki Eberhard już w latach 50. ubiegłego wieku zainteresowali się specyfiką zegarków do nurkowania. Owocem ich pracy był, wprowadzony na rynek w 1959 roku, Scafograf. Czasomierz odniósł ogromny sukces, również komercyjny. Innowacyjna, jak na tamte czasy, technologia spowodowała, że model ten uznawany jest za jeden z najbardziej kultowych produktów firmy. Nazwa Scafograf 300 jest odzwierciedleniem jednej z funkcji zegarka, bowiem model oferuje wodoodporność do 300 metrów. Ponadto, urządzenie wyposażono w podzespoły odporne na wstrząsy, świecące wskazówki z kontrastową tarczą oraz stopniowaną czarną ramką do kontrolowania upływającego czasu nurkowania. Zegarek co kilka lat ulega odnowieniu, wiele osób nosi go również na wielkie wydarzenia. Model jest na tyle kultowy, że obecnie nie służy wyłącznie do nurkowania, ale również do podkreślenia własnego statusu.

Zegarki Eberhard - postaw na zegarek najwyższej jakości

Zegarki Eberhard to luksusowe dodatki z bogatą historią. Szwajcarska marka odznacza się na rynku przede wszystkim ze względu na ponadczasowy design i wysoką jakość podzespołów. Najlepszym przykładem tego jest rosnąca popularność nie tylko najnowszych, ale również klasycznych modeli. Marka oferuje swoim klientom również limitowane wersje oraz unowocześnione starsze projekty. To sprawia, że produkty są unikalne i ekskluzywne.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/450/zegarki-eberhard-najwyzsza-jakosc-szwajcarskich-zegarkow [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 450 [title] => zegarki-eberhard-najwyzsza-jakosc-szwajcarskich-zegarkow [uri] => polecamy/r/450/zegarki-eberhard-najwyzsza-jakosc-szwajcarskich-zegarkow [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1695848839 ) ) </div> </body> </html>