Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Kino w Trampkach to niezwykła przygoda

Dodano: 2020-12-30 16:48:00
mat. prasowe
mat. prasowe

Przed nami trzecia w tym roku odsłona Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach.


Rok 2020 jest szczególny z uwagi na globalną sytuację. Nie mogliśmy spotkać się w salach kinowych, dlatego żeby zaprezentować naszym widzom wszystko, co zaplanowaliśmy na tę edycję, postanowiliśmy podzielić go na trzy etapy. Po sierpniowych pokazach filmów pełnometrażowych, jesiennym spotkaniu z krótkim metrażem (ponad 14 tys. wyświetleń) nadszedł czas na nowe media. Kino w Trampkach premierowo wkracza w wirtualną przestrzeń.

Już od 12 grudnia (sobota) na www.kinowtrampkach.pl wykorzystując nowe technologie i nowe media zapraszamy młodych użytkowników do tworzenia własnych historii. Użytkownicy w Trampkach wyruszą w podróż w nieznane. Nie narzucamy kierunku poruszania się, zachęcamy wręcz by decydowali, którą ścieżką podążą i jaką kolejność zdarzeń uznają za najlepszą do napisania swoich opowieści. Dajemy narzędzie i podpowiedzi, reszta zależy już tylko od wyobraźni uczestnika.

Zabieramy dzieci, młodzież i dorosłych w nowy, niezwykły i wciąż nieodkryty świat, gdzie nie korzystają z gotowych rozwiązań.

„Opowieści obrazami już od dłuższego czasu dzieją się w świecie cyfrowym, rozszerzając nasze pojmowanie kina. Twórcy wykorzystują narzędzia, które dają nowe technologie i nowe media, żeby angażować młodych użytkowników. Nie da się tego doświadczenia porównać do bycia w kinie, raczej do przemyślnego placu zabaw, które zachęca użytkowników do interakcji, do współtworzenia opowiadanych historii” - wyjaśnia Karolina Śmigiel, Dyrektorka Artystyczna Festiwalu.

KIDS MEDIALAB to:

- gry, aplikacje

- interaktywne zabawy

- warsztaty online

- grafika, fotografia

- filmy krótkometrażowe

Za stronę wizualną projektu odpowiedzialni są Jaśmina Wójcik i Jakub Wróblewski.

- „KIDS MEDIALAB to miejsce w internecie połączone lianami i korzeniami z naszym światem rzeczywistym. Można je bezpiecznie eksplorować, bez lęku całkowitego zagubienia. Powstrzymać może nas tylko własna wyobraźnia. Naszą przewodniczką jest Narratorka (Lea, 7 lat), czasami prowadzi nas ze swoją siostrą (Zoją, 9 lat) i psem Diuną. Lea także nie boi się zagubić, a nawet odnajduje w tym swoistą zabawę. Po stronie poruszacie się w każdym kierunku, znajdziecie tam ogrom zabaw, filmów, rozrywek, interakcji, gier i aktywności do wykonania we własnym mieszkaniu. Strona zachęca do eksplorowania swojej najbliższej okolicy i odnalezienia w niej inspiracji do zabaw i odkryć (szczególnie w trudnym czasie odosobnienia). Projektowaliśmy wszystkie interakcje razem z naszymi córkami. To one były ekspertkami w doborze narracji. Mieliśmy dużo świetnej zabawy przy wspólnym tworzeniu, mamy nadzieję, że teraz Wy – użytkowniczki i użytkownicy odnajdziecie w niej także sporo radości i stanie się ona oknem na Wasze otoczenie - mówi Jaśmina Wójcik.

Wszystko to dzieje się w dżungli, która jest motywem przewodnim tegorocznej edycji Kina w Trampkach. Dżungla jako gąszcz, dzika natura, labirynt. Twórcy zachęcają też do poszukania odpowiedzi na trudne pytania. Jakie są wartościowe media dla dzieci? Dzisiaj to gęstwina, po którym trudno się poruszać. Co w cyfrowym świecie jest dla dzieci dobre? Te zagadnienia i próbę odpowiedzi na nie niesie trzecia odsłona tej edycja festiwalu. Będąc na wystawie, warto zajrzeć do „dystryktu opiekuna”. Dla rodziców i nauczycieli przygotowano tam specjalne materiały edukacyjne, by mogli wspólnie z dziećmi brać udział w tym ciekawym doświadczeniu a jednocześnie pomóc im w przyszłości w wyborze mediów i technologii dla nich najlepszych i najbardziej rozwojowych.

Wirtualna przestrzeń działań twórczych połączona z nauką korzystania z nowych mediów dostępna będzie dla widzów Festiwalu Kino w Trampkach od 12 do 31 grudnia. Przewodnikiem po tym niezbadanym do końca i czekającym na odkrycie świecie będzie dziewczynka, rówieśniczka naszych odbiorców.

- Chwyćcie do ręki mysz, rozciągnijcie palce i rozgrzejcie touchpada. Z ciekawością i odwagą wkraczajcie w KIDS MEDIALAB” – zachęca pomysłodawczyni i dyrektorka Kina w Trampkach, Ania Stadnik-Wójtowicz.

ARTYŚCI ZAPROSZENI DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

Jaśmina Wójcik – mama dwóch energicznych i niezwykle niezależnych córek. Performerka, artystka, aktywistka. Pracuje ze społecznościami, uczy się ze studentami i przedszkolakami, współpracuje z różnymi twórczyniami i twórcami (bo wierzy mocno we współpracę), bawi się w robienie filmów, bo to sprawia jej ogromną frajdę, a najbardziej na świecie kocha rysować i tworzyć wspólnie ze swoim mężem (tatą Lei i Zoi) – Kubą.

Jakub Wróblewski – tata Zoi i Lei, mąż Jaśminy. Porusza się w świecie rzeczywistym, badając ten wirtualny. Pedant (co jest ciężkie w domu z córkami, żoną-artystką i psem). Lubi kolor czarny i miętowy. Coraz bardziej odkrywa naturę, doceniając jej zbawienny wpływ. Dokumentuje odkrywania świata przez swoje dzieci, patrząc przez obiektyw ich oczyma. Jest artystą interdyscyplinarnym, reżyserem i operatorem. Zajmuje się video, filmem interaktywnym, narracją audiowizualną, teorią filmu, graficznymi strukturami narracyjnymi, działaniami immersyjnymi oraz projektami z nurtu art and science. Jest adiunktem na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP, prowadzi autorską dyplomującą Pracownię 3D i Zdarzeń Wirtualnych na studiach magisterskich.

ORGANIZATOR

Fundacja CINEMANIA – została powołana, by pokazywać ciekawe, fajne, różnorodne filmy dla młodego widza. To my robimy Kino w Trampkach - Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży. To razem z nami dużo się już zmieniło w dostępności i wzbudzaniu ciekawości co dzieci oglądają.

Tegoroczne wydarzenie festiwalowe dwa wydarzenia:

- 8 edycja Kina w Trampkach w Warszawie;

- 2 edycja Kina w Trampkach w Gdańsku.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/451/kino-w-trampkach-to-niezwykla-przygoda [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 451 [title] => kino-w-trampkach-to-niezwykla-przygoda [uri] => polecamy/r/451/kino-w-trampkach-to-niezwykla-przygoda [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1660779537 ) ) </div> </body> </html>