Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

WSPIERAM KOBIETY - plebiscyt Fashion Magazine i Centrum Praw Kobiet

Dodano: 2021-02-18 11:40:16
mat. prasowe
mat. prasowe

WSPIERAM KOBIETY to nowa inicjatywa wydawnictwa Fashion Group, wydawcy tytułu Fashion Magazine i serwisu fashionpost.pl oraz Centrum Praw Kobiet. Jego Ambasadorką została aktorka, Katarzyna Warnke, a patronem medialnym Radio Kolor.


WSPIERAM KOBIETY to akcja poruszająca temat wspierania kobiet i walki o ich prawa. W plebiscycie zostały nominowane wyjątkowe postaci, które swoją codzienną działalnością – artystyczną, twórczą, społeczną czy biznesową wspierają kobiety i zabierają głos w ważnych dla nich kwestiach społecznych.

- Jako magazyn, który od ponad 20 lat towarzyszy kobietom i porusza na swoich łamach ważne dla nich sprawy, zajmujemy stanowisko w kwestii praw kobiet i głośno mówimy o wolności, feminizmie i roli kobiet we współczesnym świecie. To czas kiedy musimy mówić wspólnym i mocnym głosem. Głosem kobiet, które nie zgadzają się na taką rzeczywistość – mówi redaktor naczelna Fashion Magazine i fashionpost.pl Michela Singh.

W ramach głosowania na stronie www.fashionpost.pl. Internautki i Internauci zdecydują, które z nominowanych bohaterek należy szczególnie wyróżnić za wkład w promowanie walki ze stereotypami i ochronę praw kobiet w Polsce.

- Plebiscyt WSIERAM KOBIETY to okazja do przedstawienia i wyróżnienia wspaniałych osób zaangażowanych we wspieranie i obronę praw kobiet. Ten obszar praw i wolności, które są absolutnie fundamentalne, wciąż wymaga promowania, ochrony, a czasami wręcz walki – z zastaną niesprawiedliwością, stereotypami, uprzedzeniami, niską świadomością społeczną czy prawem, które krzywdzi zamiast chronić. W gronie nominowanych znalazły się działaczki, artystki, społeczniczki i marki, z których każdą można postawić za przykład, jak na co dzień, na swoim polu, pomału zmieniać naszą rzeczywistość na lepszą dla kobiet – mówi Urszula Nowakowska prezeska Centrum Praw Kobiet.

Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi w numerze marcowym Fashion Magazine, który ukaże się na rynku w Dzień Kobiet.

Pełna lista nominowanych oraz link do głosowania: https://fashionpost.pl/wspieram-kobiety-zaglosuj-na-bohaterki-ktore-walcza-o-prawa-kobiet-w-polsce

Podziel się:

netgraf.pl