Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jak pomnażać oszczędności – najlepsze lokaty to dobry sposób oszczędzania pieniędzy?

Dodano: 2021-02-19 11:31:49
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Dla wielu osób oszczędzanie i pomnażanie zasobów finansowych są prawdziwym wyzwaniem. Pytanie jak pomnażać oszczędności zadaje sobie praktycznie każdy z nas.


Istnieje kilka sposobów, które pomagają w pomnażaniu naszych oszczędności. Część jest bardziej ryzykowna, inne nieco mniej. Bez względu na metodę – oszczędzanie jest proste. Najtrudniej jest zacząć odkładać pieniądze.

W tym artykule dowiesz się:

· Jak pomnażać oszczędności – sposób dla poczatkujących

· Najlepsze lokaty – jak analizować oferty banków

· Jak pomnażać oszczędności - ranking kont maklerskich

Dla wielu osób oszczędzanie jest nawykiem, bo tak się nauczyli lub wynieśli taki zwyczaj z domu rodzinnego. Jednak dla wielu z nas odpowiedzi na pytania jak oszczędzać i jak pomnażać oszczędności są pytaniami, na które trudno udzielić im właściwej odpowiedzi.

Jak pomnażać oszczędności- najlepsze lokaty, czyli sposób dla ostrożnych

Sposób jak pomnażać oszczędności jest prosty. Na początek wystarczy zacząć od planowania domowego budżetu. Podzielenie wydatków na konkretne cele, daje nam wstępną orientację i wiedzę na co tak naprawdę wydajemy nasze pieniądze. Proces wdrażania się w system domowego budżetu i pełne kontrolowanie wydatków, połączone ze świadomym wydawaniem pieniędzy może zając nam dłuższą chwilę. Kiedy już załapiemy kontrolę nad finansami, pora zacząć odkładać najpierw małe a następnie większe sumy pieniędzy. Panuje błędne przekonanie, że oszczędzać mogą jedynie osoby zamożne, które dużo zarabiają. To nieprawda. Zarabiając mniej, tez można oszczędzać.

Odłożenie nawet 20 złotych daje nam w dłuższej perspektywie większą sumę pieniędzy. W momencie, gdy już mamy odłożoną konkretną kotwę oszczędności, możemy zacząć myśleć o tym jak pomnażać oszczędności. Dla osób, które dopiero zaczynają oszczędzać na poważnie, dobrym początkiem będą lokaty bankowe. Najlepsze lokaty to takie, kore dają nam najlepszy zysk w możliwie jak najkrótszym czasie. Ważnym elementem w poszukiwaniu dobrej lokaty, będzie także informacja o tym, czy w razie potrzeby możemy zamknąć lokatę przed terminem bez ponoszenia jakichś większych kosztów. Lokaty bankowe to dobry sposób na oszczędzanie dla osób, które nie lubią ryzyka i chcą mieć pewny zysk po zakończeniu lokaty.

Jak pomnażać oszczędności - ranking kont maklerskich

Z kolei dla osób, które nie boją się ryzyka, doskonałym sposobem jak pomnażać oszczędności, jest założenie konta maklerskiego i inwestowanie oszczędności na giełdzie. Rozpoczynając przygodę z giełdą, warto zwrócić uwagę na ranking kont maklerskich. Dzięki temu zorientujemy się w ofertach poszczególnych banków. Decydując się na ten rodzaj inwestowania naszych oszczędności, musimy pamiętać, że jest to sposób inwestowania obarczony większym ryzykiem niż lokata bankowa. W przypadku lokat ryzyko jest niewielkie, ponieważ wszystko zależy jedynie od wysokości stóp procentowych i oprocentowania lokaty barankowej. W przypadku zakupu lub sprzedaży akcji, zysk zależy od większej ilości czynników.

Jak pomnażać oszczędności – dywersyfikacja

Dywersyfikacja polega na pomnażaniu oszczędności na kilka sposobów jednocześnie. To sposób jak pomnażać oszczędności dla osób, które chcą część pieniędzy zainwestować w bezpieczny sposób oszczędzania, a część w bardziej ryzykowne inwestycje, na przykład w akcje czy obligacje skarbowe.

Poza tradycyjnymi lokatami bankowymi czy inwestycjami na giełdzie, istnieją także cele bankowe, na które mamy możliwość cyklicznego wpłacania pieniędzy przez określony czas. Różnica jest taka, że długość i oprocentowanie lokaty określa bank, a cel bankowy możemy stworzyć samodzielnie. To również dobry pomysł jak pomnażać oszczędności bez dużego ryzyka, a jednocześnie mieć kontrolę nad własnymi finansami.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl