Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jak usunąć plamy po kawie lub winie z fotela i kanapy?

Dodano: 2021-03-25 13:31:41
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Wystarczy chwila nieuwagi, aby ulubiony fotel lub kanapa została poplamiona kawą albo winem. Jednakże rozlanie tego napoju nie oznacza nieodwracalnego pogorszenia prezencji mebla.


Z takimi zabrudzeniami można skutecznie walczyć, liczy się przede wszystkim szybka reakcja i niepopadanie w panikę!

Jak pozbyć się plam po kawie z mebli tapicerowanych?

Kawa jest napojem, który towarzyszy większości osób praktycznie każdego dnia. Jest ona wypijana zarówno przy kuchennym stole, jak i na wygodnej kanapie czy fotelu. Z tego względu może w łatwy sposób dojść do zabrudzenia materiału. Chcąc skutecznie usunąć plamę z kawy, należy pamiętać o tym, aby nie pozwolić na jej zaschnięcie, gdyż wtedy będzie jeszcze trudniejsza do usunięcia. Osoba przystępująca po czyszczenia tapicerki może użyć na to zabrudzenie takich środków, jak:

1. mieszankę octu i wody

2. cytrynę albo wyciśnięty sok z cytryny

3. papkę przygotowaną z połączenia sody oczyszczonej i wody

4. popularnych odplamiaczy chemicznych

Szybkie i sprawne działanie pozwoli na skuteczne oczyszczenie mebla. Im dłużej kawa, będzie miała kontakt z tapicerką, tym będzie trudniejsza do usunięcia. Po rozlaniu napoju na narożnik do salonu czy fotel należy jak najszybciej położyć w tym miejscu ręczniki papierowe. W ten sposób można zebrać z powierzchni, jak największą ilość płynu, aby nie dostał się on w głąb tkaniny. Ręczniki papierowe należy delikatnie dociskać do tkaniny, jednak nigdy nie można pocierać nimi plam, gdyż wtedy zanieczyszczenie przedostanie się głębiej i zajmie większy obszar materiału.

Następnie należy sięgnąć po gąbkę zwilżoną wodą, najlepiej zimną. Co ważne, wrzątek doprowadzi do utrwalenia plamy! Kolejnym krokiem jest dociskanie gąbki do zabrudzania i osuszenie tego miejsca ręcznikiem. Jeśli pomimo szybkiej reakcji plama dalej jest widoczna, wówczas warto zmieszać 1/3 szklanki octu z 2/3 szklanką wody. Przygotowaną mieszanką należy zwilżyć plamę, delikatnie dociskając gąbką, nie pocierając. Roztwór należy zostawić na zabrudzeniu przez ok. 10 minut, po czym zmyć czystą gąbką i osuszyć ręcznikami papierowymi. Można także sięgnąć po sok z cytryny, namaczając nim plamę, zostawić na parę minut, po czym wyczyścić zabrudzenie, miękką szmateczką namoczoną wodą.

Dobrym rozwiązaniem jest również nałożenie papki sody z wodą. Jeżeli żadne rozwiązanie nie da zadowalających rezultatów, należy sięgnąć po środki chemiczne, dedykowane danym rodzajom plam. Co ważne, przed nałożeniem któregokolwiek z produktów, należy wykonać test w mało widocznym miejscu. W ten sposób można sprawdzić, w jaki sposób dany materiał reaguje na zastosowany środek i czy nie wpłynie na niego negatywnie.

Jak usunąć plamy po kawie albo winie z kanapy albo fotela?

Osoba posiadająca swoją wymarzoną kanapę ze sklepu ramaro.sklep.pl z pewnością obawia się, że plama z czerwonego wina niechcący rozlana na materiał, okaże się niemożliwa do usunięcia. Jednak i w tym wypadku można z nią walczyć.

Tutaj także najważniejsze jest szybkie działanie. Od razu po wylaniu trunku, należy przyłożyć do plamy ręcznik papierowy. Ma on za zadanie wchłonąć, jak najwięcej plamy z materiału, jednak nie wolno go nigdy pocierać. Polecana w tym wypadku jest metoda z solą. Sól należy nanieść na plamę i odczekać, po pewnym czasie wystarczy zebrać ją odkurzaczem. Co ciekawe, na plamę z czerwonego wina skuteczne okazuje się białe wino, które świetne wywabia czerwony trunek. Wystarczy polać miejsce zabrudzenia białym winem i pozostawić na parę minut, po czym oczyścić tapicerkę. Do usuwania plam po winie przyda się również specjalny odkurzacz piorący.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl