Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Zegarek Meccaniche Veneziane - piękno na Twoim nadgarstku!

Dodano: 2021-04-07 15:41:19
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Meccaniche Veneziane to marka sama w sobie. Idze wbrew współczesnym trendom, które nakazują producentom prześcigać się w wymyślaniu coraz to nowych zegarków elektronicznych.


Meccaniche Veneziane nie tyle tworzy, ile komponuje w mistrzowski sposób swoje mechaniczne czasomierze, które użytkownik nakręca sam. Bez konieczności zmiany systemów operacyjnych czy wymiany popsutej baterii. Meccaniche Veneziane czerpie swoje pomysły z ducha włoskiego renesansu, a estetyką czasomierzy nawiązuje do miasta Wenecji i Republiki Weneckiej, a więc do miasta na wodzie. Przyjrzyjmy się bliżej zegarkom tej marki.

Włoskie pochodzenie zegarków Meccaniche Veneziane

Każdy pasek czasomierza marki Meccaniche Veneziane został wykonany ręcznie, a materiały wykorzystywane do produkcji pasków są bezpieczne dla środowiska, ponieważ tworzone są na bazie roślinnie garbowanych skór. Skóra jest bez wątpienia materiałem, który nadaje innego charakteru czasomierzowi, ponieważ połączenie skóry i metalowych elementów samego zegarka tworzy zachwycającą estetycznie całość, pełną elegancji, szyku i klasy. W dodatku skóra zawsze po odpowiednim czasie nabiera swoistego charakteru. Efekt ten nie jest możliwy, gdy do produkcji pasków wykorzysta się inny materiał.

Skóry do pasków pochodzą z Toskanii, a więc z regionu, który znany jest na świecie z tego, że jest centrum produkcji wyrobów ze skóry o najwyższej jakości. Meccaniche Veneziane zapewnia swoich klientów, że hodowla zwierząt jest ściśle nadzorowana i spełnia wszystkie kryteria i normy jakościowe, dlatego skóra pochodząca z tych zwierząt jest doskonała i pozbawiona wad. Każdy pasek na poszczególnym etapie produkcji przechodzi gruntowną kontrolę wykonywaną przez włoskich rzemieślników. Marka chce bowiem zapewniać swoim klientom produkty, których jakość jest najwyższej próby.

Jaką serię zegarków Meccaniche Veneziane wybrać?

Meccaniche Veneziane przygotowała swoim klientom niezwykle intrygujące kolekcje czasomierzy, a wśród nich: Redentore, Arsenale oraz Nereide. Zacznijmy od pierwszej z nich.

Zegarki Meccaniche Veneziane Redentore, czyli hołd weneckiej tradycji

Meccaniche Veneziane Redentore to prawdziwa gratka dla każdego fana sztuki zegarmistrzowskiej. Na jego tarczy znajdziemy często takie elementy jak wskaźnik rezerwy chodu oraz datownik dni miesiąca. Zegarki zawieszone zostały na klasycznej bransolecie lub skórzanym pasku w najwyższej jakości. W serii tej znajdziemy mnogość form urządzeń, które zachwycają nienarzucającym się estetyzmem i stonowaną elegancją, bez barokowego rozbuchania, ale z harmonijnym, renesansowym sznytem. Zegarki Meccaniche Veneziane Redentore to klasyka w nowoczesnym wydaniu. Pasować będą do eleganckich stylizacji oraz tych mniej zobowiązujących momentów.

Zegarek Meccaniche Veneziane Nereide - inspiracja łodzią podwodną

Meccaniche Veneziane Nereide pochodzi od nazwy łodzi podwodnej o tej samej nazwie, którą zbudowano w 1913 roku w Arsenale Królewskim, by później powierzyć ją inżynierowi De Bernardisowi na czas pierwszej wojny światowej. W skład kolekcji wchodzi Nereide Quadrilobato Limited Edition, czyli sto sztuk niezwykle pięknie wykonanych zegarków w weneckim stylu o szwajcarskim mechanizmie MV285. Kaliber ten stworzony został w Szwajcarii przez producenta Landeron, który stał się rozpoznawalny, dzięki produkowanym kalibrom z chronometrem. Każdy czasomierz zdobią dekoracje Côtes de Genève, złoto 3N oraz wykończenie piaskowane. Każdy zegarek to 25 kamieni oraz 40 godzin rezerwy chodu. Zegarki z kolekcji Nereide są również dostępne w wersji z ceramicznym bezelem (Nereide Ceramic).

Jest on wyjątkowo wytrzymały i w estetyczny sposób połyskuje, nadając zegarkom blasku bez popadania w przesadę. Zegarki Nereide Ceramic, tak jak poprzednie, korzystają z mechanizmu MV285. Podstawowa kolekcja Nereide to zegarki o mechanizmie V145, którego bazą jest mechanizm Seiko NH35.

Ponadczasowe zegarki Meccaniche Veneziane Arsenale

Zegarki Meccaniche Veneziane Arsenale są niezwykłe z wielu powodów: przepiękna, charakterystyczna tarcza dekoracyjna, trójwymiarowe logo marki, bezele wykonane ze stali szlachetnej oraz indeksy wypełnione masą, która zdolna jest świecić w ciemności, czyli masą BGW9 Swiss Superluminova. Nazwa kolekcji wzięła się od nazwy Weneckiego Arsenału (wł. Arsenale di Venezia), czyli kompleksu włoskich stoczni i zbrojowni z dawnych lat, które zostały zebrane w Wenecji na północy Włoszech. Zegarki z kolekcji posiadają mechanizm MV145 osadzony na 24 kamieniach. Mechanizm ten ma automatyczny naciąg, a czas rezerwy chodu wynosi 41 godzin. W dodatku w kolekcji znajduje się odmiana Arsenale Adriatico, w której paski nie zostały wykonane ze skóry, ale z metalu.

Elegancki dodatek - Meccaniche Veneziane

Czasomierze marki Meccaniche Veneziane są zegarkami, o których się nie zapomina. Nosząc je na nadgarstku, możemy stworzyć niesamowite stylizacje, ponieważ zegarki Meccaniche Veneziane wpasowują się idealnie w wiele kompozycji modowych, nie tylko tych stricte formalnych, ale również casualowych. Doskonałe jako urządzenie do mierzenia czasu, ale również jako luksusowa biżuteria!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/494/zegarek-meccaniche-veneziane-piekno-na-twoim-nadgarstku [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 494 [title] => zegarek-meccaniche-veneziane-piekno-na-twoim-nadgarstku [uri] => polecamy/r/494/zegarek-meccaniche-veneziane-piekno-na-twoim-nadgarstku [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1675580639 ) ) </div> </body> </html>