Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

Dodano: 2021-04-20 10:27:20
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Zdaniem wielu naukowców na jakość naszego snu wpływa czas, jaki na to poświęcamy. Statystyczny Polak spędza więc w łóżku od 6 do 8 godzin każdego dnia. Okazuje się jednak, że nie tylko czas, jaki poświęcamy na sen, ma wpływ na jego jakość.


Bardzo ważnym elementem jest również materac, na którym śpimy. Od niego bowiem zależy to, czy obudzimy się rześcy i wypoczęci, nawet po zarwanej nocce. Jak więc zadbać o to, by był on dopasowany do naszych wymagań? Poniżej umieszczamy kilka pomocnych wskazówek.

Konstrukcja i wypełnienie materaca

To, czym i w jaki sposób materac został wypełniony ma niebagatelne znaczenie dla jakości Twojego snu. Poniżej przedstawiamy różne modele, na które można podzielić materace w sklepie internetowym Materacetarnow.eu. Są to modele:

· Sprężynowe — stworzone z myślą o tych, którzy preferują wypoczynek na twardszych materacach. Wśród nich na uwagę zasługują modele multipocket (np. Hilding Electro), pocketplus (np. Hilding Lambada) i materace kieszeniowe (np. Hilding Tango);

· Wysokoelastyczne — dobre rozwiązanie, w przystępnej cenie. Modele te zapewniają elastyczność punktową, przez co są jeszcze bardziej wytrzymałe od zwykłej pianki poliuretanowej. Są to m.in. modele Hilding Penelopa oraz Hilding Odyseusz;

· Lateksowe — są elastyczne, dopasowują się do sylwetki oraz zapewniają odpowiednią wentylację. Mają silne właściwości antybakteryjne, tak jak np. model Hilging Melody;

· Termoelatyczne — wykonane z pianki VISCO, która zapewnia wysoką elastyczność punktową. Oznacza to, że materace potrafią idealnie dopasować się do sylwetki swojego użytkownika, tak jak np. model Hilding Hypnos oraz Porto Alegre;

· Hybrydowe — posiadają najlepsze cechy materacy piankowych oraz sprężynowych, tak jak np. model Hilding Electro;

· Nawierzchniowe — to ratunek dla osób, które zakupiły źle dobrany model i chcą dopracować jego twardość. Na uwagę zasługuje np. model Hilding Bass. Sprawdź również aktualne promocje na materace w sklepie internetowym Materacewloclawek.eu!

Wymiary materaca

Jego rozmiar powinien uwzględniać wymiary oraz sylwetkę osoby, która na nim śpi. Osoby szczupłe z powodzeniem zmieszczą się na modelu o szerokości 80 cm — tak jak np. Hilding Dance. Dla par natomiast poleca się modele o szerokości przynajmniej 140 cm. Należy również pamiętać o tym, że ich wysokość powinna być co najmniej o 20 cm większa od wzrostu osoby, która będzie na nim spać.

Pokrowiec na materac

Dodatkowy pokrowiec zapewni ochronę przed gromadzeniem się nadmiernej wilgoci oraz zanieczyszczeń. Ponadto posiada on również właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne, dlatego polecany są dla osób zmagających się z alergiami. Szczególnie polecany jest pokrowiec Aloe Vera, który wykonano z połączenia bawełny, poliestru oraz ekstraktu z liści aloesu.

Jak dobrać twardość?

Idealny materac to taki, który nadmiernie się nie zapada oraz nie jest zbyt twardy. Źle dobrany materac może stać się przyczyną bólów oraz drętwienia kończyn w trakcie snu. Na rynku istnieje kilka różnych wariantów. Są to materace:

· H1 – miękkie;

· H2 – średnio-miękkie;

· H3 – średnio-twarde;

· H4 – twarde.

Odpowiednia wentylacja

Materac, który nie zapewnia wystarczającej wentylacji, może stać się przyczyną nocnych pobudek. Dlatego tak ważne jest to, by posiadał on odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu w trakcie snu nie będziesz marznąć ani się przegrzewać. Świetnie w tej roli sprawdzają się modele wykonane z lateksu czy pianki wysokoelastycznej HR. Osobom, które zmagają się z nadmierną potliwością, poleca się zakup modelu Hilding Rock & Roll lub Foxtrot, który można dodatkowo wyposażyć w pokrowiec Italiano. Dzięki innowacyjnej technologi Purotex hamuje on również gromadzenie się roztoczy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/496/5-rzeczy-ktore-warto-wiedziec-przed-zakupem-materaca [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 496 [title] => 5-rzeczy-ktore-warto-wiedziec-przed-zakupem-materaca [uri] => polecamy/r/496/5-rzeczy-ktore-warto-wiedziec-przed-zakupem-materaca [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1675913146 ) ) </div> </body> </html>