Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Poduszka ortopedyczna i dobry materac to lepszy sen

Dodano: 2021-04-28 09:04:18
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Czujesz się ciągle zmęczony? Budzisz się niewyspany i z bólem kręgosłupa? Zobacz, co możesz zrobić, by poprawić jakość swojego życia.


Przeciętny człowiek spędza w łóżku 1/3 życia, dlatego to, jak śpimy i na czym śpimy, ma ogromne znaczenie. Gdy jakość naszego snu jest zła, efektem tego jest słaba koncentracja, rozdrażnienie, gorszy refleks, a nawet zwiększenie prawdopodobieństwa pojawienia się otyłości, cukrzycy typu 2, a także problemów związanych z ciśnieniem krwi. Zatem, co zrobić, by lepiej się wyspać? Zadbać o zdrowy styl życia, przygotowywać się do snu, a także dobrać odpowiedni materac i poduszkę.

Przygotuj się do snu

Co wpływa na jakość snu? Odpowiednie przygotowanie się do niego! Warto na dwie godziny przed snem wyłączyć wszystkie urządzenia emitujące światło niebieskie, bądź odłożyć je i z nich nie korzystać. Ma to duże znaczenie dla hormonu snu - melaniny, która wpływa na jakość snu i regenerację. Przed snem warto także wywietrzyć pomieszczenie, porozciągać się, a potem zasłonić wszelkie źródła światła i położyć się spać. Dzięki takiemu podejściu łatwiej będzie zasnąć i faktycznie się wyspać. Tak, by obudzić się wypoczętym, nawet chwilę przed budzikiem.

Styl życia

Nie bez znaczenia na dobry sen jest nasz styl życia. Warto zapewnić sobie codzienną dawkę ruchu, rozciągania, czasu dla siebie, odstresowania się, a także zadbać o zdrową dietę. Bez tego ani rusz, jeśli chcemy dobrze spać i faktycznie w tym czasie się regenerować i budzić się wypoczętym.

Odpowiedni materac i poduszka

Skoro w łóżku spędzamy 1/3 życia to materac i poduszka są niezwykle ważną inwestycją dla naszego samopoczucia, jak i zdrowia. Pierwszym krokiem jest dobór materaca! Najlepiej zrobić to na żywo w sklepie i przetestować kilka modeli. Jak to zrobić? Kładąc się na nich i sprawdzając, czy dana twardość jest odpowiednia, czy jest nam wygodnie, gdy leżymy na plecach, brzuchu, czy na boku. Nie opłaca się pominąć tego punktu, bo takie sprawdzenie jest jednym z najlepszych sposobów, by faktycznie zdecydować się na materac, który będzie dobrze służył nam przez najbliższe lata. Tym samym przy wyborze materaca dobrze zwrócić uwagę na jego twardość, dopasowanie do wzrostu i typu sylwetki, a także to, czy jest on odpowiedni dla dwóch osób, czy tylko dla jednej. To decyzja, którą podejmujemy na najbliższe lata, dlatego nie warto podejmować jej zbyt pochopnie.

Dobrym pomysłem jest również wybór poduszki ortopedycznej, jeśli masz problem z jakością snu, bólami kręgosłupa, czy migrenami. Taka poduszka umożliwi Ci zaśnięcie w odpowiedniej pozycji, dzięki temu, że dostosuje się do kręgosłupa szyjnego - złagodzi napięcia mięśniowe, dzięki czemu obudzimy się naprawdę wyspani i wypoczęci. Taka poduszka ortopedyczna zapobiega także drętwieniu, które często jest odczuwalne w plecach, kończynach i karku. Tym samym, sprawdzi się nie tylko w przypadku rehabilitacji zwyrodnień kręgosłupa, a także wtedy, gdy chcemy lepiej spać.

Zadbaj o odpowiedni styl życia, przygotowanie się do snu, a także odpowiedni materac i poduszkę ortopedyczną, by wysypiać się każdego dnia. To jeden z najważniejszych elementów dla Twojego dobrego samopoczucia i zdrowia. A dbania o siebie nie opłaca się zostawiać na później.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl