Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Kołdra naturalna czy syntetyczna - podstawowe kwestie

Dodano: 2021-04-30 09:12:02
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Komfortowy, zdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia. Jakość snu wpływa na produktywność, zdrowie psychofizyczne i regenerację organizmu. 


Jak czujesz się po nieprzespanej nocy? Ból głowy, zmęczenie i złe samopoczucie to znak, że organizm nie miał warunków do odpowiedniego odpoczynku. To znak, że być może śpisz pod nieodpowiednią kołdrą. Wybór jej rodzaju powinniśmy dostosować do naszych indywidualnych potrzeb. Poznaj specyfikę kołdry naturalnej i syntetycznej i dowiedz się, która jest idealną kołdrą dla Ciebie!

Kołdra naturalna

Komfortowy sen to jeden z filarów życia codziennego. Wpływa na poziom wypoczęcia, koncentrację, zdrowie oraz produktywność w pracy. Na jakość snu składa się wiele czynników, jednak kluczowe jest podłoże, a więc dobrej jakości materac oraz poduszka, a także kołdra, która reguluje ciepło i znacząco wpływa na wygodę. Stopniowo wzrasta świadomość odnośnie tego, jak ważne jest to, aby kołdra pod którą śpimy, była odpowiednio dobrana. Nie jest tajemnicą, że naturalne produkty korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Nie tylko pożywienie - także naturalne kołdry mają szereg zalet, obok których trudno przejść obojętnie. Kołdra naturalna to kołdra wypełniona naturalnym wkładem. Najbardziej popularne jest wypełnienie z puchu gęsiego, pierza oraz wełny. Wybierając kołdrę warto zwrócić uwagę na to, aby zapewniała odpowiedni poziom ciepła oraz była przewiewna. Naturalne produkty charakteryzują się optymalnymi właściwościami termoizolacyjnymi, co sprawia, że perfekcyjnie sprawdzą się nie tylko w sezonie jesienno-zimowym, jak w przypadku pierzyn z dawnych lat, lecz będą służyć nam także wiosną i latem.

Zastosowane naturalne wypełnienie minimalizuje ryzyko przegrzania, dlatego nie musimy obawiać się, że będzie nam pod taką kołdrą zbyt ciepło. Poszycia wykonane z naturalnych materiałów gwarantują naturalną cyrkulację powietrza. Do niewątpliwych zalet kołder naturalnych, w szczególności puchowych należy ich przewiewność, która gwarantuje zachowanie optymalnego poziomu ciepła. Zmniejszają potliwość, dzięki czemu nawet latem nie musimy obawiać się przegrzania. Nasze ciało zostanie utrzymane w najlepszej dla niego temperaturze, niezależnie od warunków na zewnątrz. Chcąc zapewnić sobie szczególnie dobre dostosowanie okrycia do pory roku, oprócz kołder całorocznych warto także zwrócić uwagę na kołdry naturalne letnie lub zimowe - które różni grubość oraz ilość wypełnienia. Kolejnym atutem naturalnych kołder jest ich trwałość. Są to produkty wytrzymałe oraz odporne na intensywne użytkowanie. Kołdry naturalne to produkty luksusowe. Kupując taką kołdrę u sprawdzonego producenta postawimy na wysoką jakość, szlachetność i miękkość okrycia.

Kołdra syntetyczna

Kołdra syntetyczna, to nic innego jak kołdra wypełniona wkładem syntetycznym. Klienci decydujący się na jej zakup często zastanawiają się z czego konkretnie składa się taki wkład oraz jakie posiada właściwości. Spieszymy z odpowiedzią. Kołdry syntetyczne to rodzaj kołder wykonanych z materiałów i włókien silikonowych lub poliamidowych. Kołdra syntetyczna nazywana też potocznie kołdrą silikonową, silikonowaną lub kołdrą poliestrową wykonywana jest z cienkich włókien o stopniu izolacji cieplnej równoważnej ich odpowiednikom wykonanym z materiałów naturalnych w tym z puchu i pierza. Kołdra syntetyczna ma zwykle poszycie wykonane z poliestru lub mikrofibry lub rzadziej z mieszaniny włókien syntetycznych i bawełny.

Do najistotniejszych zalet kołder ze sztucznych materiałów syntetycznych należy duża wytrzymałość zarówno samego poszycia jak i wypełnienia, niski koszt wytworzenia, wygoda użytkowania w tym możliwość prania w pralce w wysokich temperaturach. Najważniejszą, najbardziej wpływającą na decyzję o zakupie wśród klientów zaletą kołder syntetycznych są jej właściwości antyalergiczne oraz wysoki poziom utrzymanej higieny – brak alergenów w surowcach użytych do produkcji kołder oraz łatwość utrzymania w higienie.

Dla kogo naturalna, a dla kogo syntetyczna?

Podsumowując, kołdra syntetyczna najlepiej sprawdzi się alergikom, dzieciom oraz osobom ceniącym sobie wysoką higienę. Kołdra naturalna zaś to propozycja świetna dla miłośników tradycyjnych rozwiązań, miękkości i ciepła. Oba rodzaje tych kołder, wykonane w najwyższych standardach to kołdry wysokiej jakości, które zapobiegają przegrzaniu, otulają i zapewniają komfortowy sen. Niezależnie czy jesteś domatorem, lubisz sport czy cały dzień spędzasz w pracy, a łóżko i sen jest dla Ciebie jedynie przystankiem w biegu, kołdry topowych marek z pewnością Ci się sprawdzą. Masz już swoją idealną kołdrę dobraną do indywidualnych potrzeb? Pora na zakup poduszki! Jeśli posiadasz kołdrę naturalną, z pewnością zainteresuje Cię poduszka puchowa!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl