Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Szkolenia dla działów HR

Dodano: 2021-05-04 13:03:16
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Działy HR to obecnie znacznie więcej niż dawne „kadry”. Zarządzanie zasobami ludzkimi ma o wiele szerszy wydźwięk, przez co wymaga większej wiedzy oraz jej nieustannego poszerzania.


To dlatego szkolenia HR są tak popularne. Sprawdź, czego powinni się uczyć „haerowcy”, by efektywnie wspierać firmę swoją pracą.

Czym zajmuje się dział HR w firmie?

Dział HR (Human Resources, zarządzania zasobami ludzkimi) to bardzo ważna jednostka organizacyjna, szczególnie w większych firmach. Stanowi organ pośredni pomiędzy pracownikami a kierownictwem i zajmuje się z niemal wszystkim, co dotyczy pracowników. Do obowiązków pracowników tego działu należą m.in.:

· rekrutacja,

· zwalnianie pracowników,

· przygotowanie umów,

· pilnowanie przestrzegania prawa pracy i innych przepisów przez firmę,

· rozliczanie urlopów, płac,

· wydawanie zaświadczeń,

· inne prace administracyjne związane z kadrami,

· motywowanie pracowników,

· tworzenie kultury organizacyjnej,

· rozwijanie kapitału ludzkiego,

· przeciwdziałanie mobbingowi i wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu zarządzania pracą i pracownikami,

· szkolenia, ich przygotowywanie i przeprowadzanie oraz zarządzanie polityką szkoleniową.

Jest tego sporo, dlatego na pracownikach HR ciążą spore wymagania. Należy przy tym pamiętać, że obowiązujące ich przepisy prawne czy zasady formalne dość często ulegają zmianom, co wymaga stałego uzupełniania wiedzy. Dlatego też szkolenia HR są tak powszechne.

Szkolenia HR – co jest godne uwagi?

Podstawowe szkolenia HR to na pewno te dotyczące, tak jak wspomniano wyżej, zmian w przepisach (przede wszystkim prawa pracy) i ich interpretacji. To jednak zdecydowanie nie wszystko. Pracownicy działów zarządzania zasobami ludzkimi mogą poszerzać swoją wiedzę również na wiele innych sposobów. Popularne szkolenia HR dotyczą m.in. metod przeprowadzania skutecznej rekrutacji i selekcji pracowników, która często stanowi ważny element codziennych obowiązków haerowca. Ponadto istotne mogą być programy dotyczące:

· oceny pracowniczej,

· Assessment Center – diagnozowania kompetencji,

· Development Center – dotyczące rozwoju kompetencji,

· zarządzania szkoleniami i planowania działań rozwojowych,

· HR Business Partner – angażowania pracowników działów PR w działalność firmy w roli partnerów biznesowych.

Współcześnie szkolenia HR stanowią bardzo szeroki pakiet tematów, dlatego znalezienie sposobów na poszerzanie kompetencji pracowników tych działów nie powinno być problemem. Istnieje również możliwość organizacji szkolenia dopasowanego do indywidualnych potrzeb danej firmy.

Gdzie szukać szkoleń dla HR oraz szkoleń dla pracowników?

Najpopularniejszym sposobem poszukiwania ofert szkolenia dla HR czy to dowolnego innego działu są aktualnie wyszukiwarki internetowe. Mają one jednak zasadniczą wadę, gdy poszukujemy w nich szkoleń czy kursów – zmuszają nas do odwiedzenia dziesiątek stron internetowych organizatorów. Na każdej z tych stron znajdziemy inną tematykę szkoleń, ograniczoną liczbę miejsc i terminów. Poszukiwanie szkoleń dla pracowników może być więc prawdziwym wyzwaniem, jeśli robimy to każdego dnia, i konsumować ogromną ilość czasu.

Na szczęście z pomocą przychodzą bazy szkoleń online. Znajdziemy w nich szkolenia od setek organizatorów zebrane w jednym miejscu i w dogodnej formie. Pozwala to zarówno skrócić czas poszukiwania szkoleń na dany temat, jak i łatwiej porównać program oferowanych kursów. Każde z szkoleń jest opisane zgodnie z jednolitym standardem, co znacznie przyśpiesza porównywanie ich między sobą.

Dodatkową korzyścią jest oczywiście możliwość porównania nie tylko programów czy firm szkoleniowych organizujących dane szkolenie, ale też możliwość porównania cen poszczególnych szkoleń. Dzięki temu nasz budżet może być alokowany w efektywny sposób i unikamy przepłacania. Jedną z tego typu baz szkoleń online jest portal Eventis, z którym współpracuje ponad 700 firm szkoleniowych z całej Polski. Znajdziemy w nim zarówno tradycyjne szkolenia stacjonarne, w Warszawie i okolicach, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i innych dużych miastach, jak też szkolenia online. Warto sprawdzić czy tego typu portal szkoleniowy nie pomoże również w naszej firmie!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl