Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jakie są najlepsze zabawki dla dzieci w wieku 9-10 lat

Dodano: 2021-05-17 13:37:14
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Jeśli stoisz przed wyborem zabawki dla starszego dziecka, to doskonale zdajesz sobie sprawę jakie to trudne. Zabawki dla dzieci w wieku 9-10 lat muszą być bardziej wymagające i skomplikowane, aby dostarczyły im rozrywki na długi czas i nie znudziły ich zbyt szybko.


Dobrze dobrana zabawka może być też świetnym sposobem na rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych pociechy, a to właśnie nauka przez zabawę jest najskuteczniejsza.

Jak wybrać zabawkę dla dzieci 9-10 lat?

Wybierz zabawkę kreatywną! Będzie to idealne rozwiązanie dla starszych dzieci - zadba o ich rozwój, a przy tym zapewni zajęcie na wiele godzin. Zabawki kreatywne to świetny sposób na nauczenie malucha nowych zawodów i poznanie ich w praktyce. Twoje dziecko chce zostać lekarzem, a może kucharzem? Tematyczne zabawki dla małych doktorów albo zestaw kuchenny będą w sam raz. Dzieci lubią naśladować dorosłych - w ten sposób poznają świat i uczą się jego zasad. Podaruj dziecku zabawki związane z ich zainteresowaniem i obserwuj, jak przy ich pomocy tworzy historie i przeżywa nowe przygody. Jednym z najlepszych miejsc, w jakich możemy szukać zabawek dla dzieci w wieku 9-10 lat jest sklep Maludas, który w swojej ofercie posiada całą kategorię zabawek kreatywnych. Znajdziesz tam coś dla każdego, a jeśli nie jesteś pewny, czego chciałoby Twoje dziecko, to możesz wybrać jeden z wielu zestawów klocków. Drewniane klocki dla dzieci rozwijają zdolności manualne i przy ich pomocy można stworzyć, co tylko się chce. Możesz wybrać jeden z zestawów tematycznych, albo taki który pozwoli na pełną dowolność i kreatywność, otwierając przed dzieckiem nieskończone możliwości.

Nauka poprzez zabawę

Jeśli chodzi o zabawki dla 9 latka, zabawki edukacyjne będą super wyborem! Pomogą w nauce i pozwolą miło spędzić czas, dzięki nim Twoja pociecha będzie mogła poznawać świat, nauczyć się liczenia, pisania czy czytania. Możesz bawić się razem ze swoim maluchem, zachęcając go do rozwoju i przy okazji tworząc wiele pięknych wspomnień. Wybierz takie zabawki, które rozbudzą ciekawość Twojego dziecka i wspieraj go w nowych odkryciach. Zabawki edukacyjne, to również gry planszowe i quizy. Dzięki nim dziecko może uczyć się logicznego myślenia, rozwijać umiejętności emocjonalne i przystosowywać się do życia w społeczeństwie. Dodatkowo quizy dostarczają wiedzy na różne tematy i rozwijają pamięć. Możesz także wybierać gry polegające na spostrzegawczości i refleksie - to rozwinie zdolności manualno-ruchowe i koordynację, a przy okazji dostarczy dużo radości i zachęci do spędzania czasu z bliskimi.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przed wyborem zabawki dla starszych dzieci?

Zabawa musi być przede wszystkim bezpieczna, nawet jeśli kupujesz zabawkę dla dziecka w wieku 10 lat, to nie możesz o tym zapominać. Aby zabawka spełnia ten wymóg, musi być wytrzymała i odporna na zniszczenia - dzieci często są nieostrożne i należy uwzględnić przed zakupem to, że zabawka może często lądować na ziemi i dlatego powinna być jak najlepszej jakości. Korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, aby mieć pewność, że żaden element nie będzie zawierał szkodliwych substancji i wszystko jest zgodne z europejskimi normami. Nie zostawiaj dziecka samego z nową zabawką - najlepiej pobaw się razem z nim, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl