Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Grill gazowy - jaki wybrać?

Dodano: 2021-07-12 11:40:02
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Okres wiosenno letni to w Polsce sezon grillowy. Lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu, a w połączeniu z dobrym jedzeniem, smakiem i aromatem grillowanych potraw czujemy, że to idealny relaks.


W sklepach można znaleźć szeroką gamę produktów do grillowania. Czym się różnią poszczególne modele i który wybrać?

1. Czym różni się grill na gaz od zwykłego?

2. Grill na gaz – wady i zalety

3. Na jakie cechy budowy grilla gazowego zwracać uwagę?

4. Jakie parametry grilla gazowego mają znaczenie?

Czym różni się grill na gaz od zwykłego?

Różnego rodzaju grille dostępne na stronie https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/relaks-w-ogrodzie/grillowanie/grille-gazowe.html sprawiają, że trudno zdecydować się na konkretny model. Dlatego poszukiwanie idealnego produktu warto rozpocząć od porównania produktów. Obecnie dużą popularnością cieszą się nowoczesne grille gazowe. Klasyczne grille węglowe różnią się od grilla gazowego rodzajem paliwa. Przy tradycyjnych modelach używa się brykietu lub węgla drzewnego. Grille gazowe podgrzewają potrawy gazem ziemnym z butli. Dzięki temu wygoda użytkowania jest znacznie wyższa. Brak dymu sprawia, że produkty tego typu można spokojnie używać nie tylko w ogrodzie, lecz także na tarasie. W ten sposób można przygotować różnorodne dania: szaszłyki, grzanki, warzywa czy tak ukochane przez Polaków kiełbaski. W ten sposób można znacznie wzbogacić swoje menu.

Dodatkowo jedzenie przygotowane na ruszcie mogą spożywać także wegetarianie. A to oznacza, że możliwość grillowania przestaje być domeną tylko osób spożywających mięso. Warto oczywiście pamiętać, by przy sporządzaniu posiłków zachować ostrożność. W końcu w przy każdym grillu występują wysokie temperatury. Nowoczesny grill gazowy pozawala w pełni cieszyć się przyrządzonymi daniami, nawet jeśli są one niezwykle proste. Jeżeli szukasz najlepszego modelu, sprawdź, jaki grill gazowy wybrać.

Grill na gaz – wady i zalety

Grille ogrodowe gazowe, tak samo jak inne produkty, mają swoje wady i zalety. Do zalet można zaliczyć solidną budowę. Najczęściej są to urządzenia wyprodukowane z najlepszych materiałów. Dobry grill gazowy wykonany jest bowiem ze stali nierdzewnej. Materiał ten cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Istotne jest także, że przy grillach gazowych do atmosfery nie dostają się żadne szkodliwe substancje. W przypadku grilla węglowego sytuacja niestety wygląda inaczej.

Nowoczesne grille mają także szereg udogodnień. Model z rusztem żeliwnym bardzo ułatwia przygotowanie potraw. Przy grillu gazowym bardzo komfortowe są także specjalne półki boczne, które umożliwiają schowanie butli tak, by nie przeszkadzała. Równie ważna jest zamykana pokrywa. Taki element pozwala zachować niezwykły aromat dań. Dzięki temu grillowanie jest jeszcze większą przyjemnością. Wspomniane już półki boczne pozwalają także zmagazynować wszystkie potrzebne akcesoria.

Na jakie cechy budowy grilla gazowego zwracać uwagę?

Przeglądając oferty sklepów pojawia się pytanie, jaki grill gazowy kupić? W związku z tym, że oferta jest rozbudowana, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim wybierajmy gazowe grille z najlepszych materiałów. Najlepsze są modele ze wspomnianej już stali szlachetnej takie, które posiadają kuchenkę boczną pozwalającą między innymi na przygotowanie pizzy i innych potraw. Istotną rolę odgrywa także wielkość sprzętu. Duże grille na kółkach są idealne do ogrodu.

Zwróćmy także uwagę na liczbę palników. Jeśli potrzebny nam większy grill, zdecydujmy się na bardziej rozbudowany sprzęt. Warto także wybrać odpowiedniej wielkości ruszt, który pozwoli swobodnie przygotować np. ryby. Nie tylko liczba palników jest ważna. Równie ważną rolę odgrywa ich moc. Nowoczesne grille powinny być wyposażone w specjalne pokrętła umożliwiające precyzyjne ustawienie temperatury. Dzięki temu grillowanie będzie jeszcze prostsze. Palniki muszą być łatwe w czyszczeniu, by podczas gotowania ulubionej potrawy można było zachować higienę.

Jakie parametry grilla gazowego mają znaczenie?

W przypadku gazowego grilla bardzo ważny jest ruszt z żeliwa. Dzięki niemu jakość potraw będzie znacznie wyższa. Nie bez przyczyny w restauracyjnych kuchniach znajdują się tylko takie modele, dodatkowo pozwalające swobodnie regulować temperaturę. W ten sposób przygotujemy każdy rodzaj mięsa: od delikatnego kurczaka, po soczysty stek czy nawet owoce morza. Poszukując grilla do ogrodu, zwróćmy także uwagę, z jakich materiałów zbudowana jest cała obudowa.

Grill ma styczność z jedzeniem, dlatego musi posiadać wszystkie atesty. Każde wykorzystane do produkcji tworzywo musi być zdatne do kontaktu z żywnością. W przeciwnym razie możemy zaszkodzić sobie i swoim bliskim. Jeżeli wiemy, że grill będzie zabierany w różne miejsca, np. do domku letniskowego, zwróćmy uwagę na jego wagę. Za ciężkie urządzenie może okazać się trudne do przenoszenia i przewożenia, co jednocześnie skutecznie zniechęci nas do grillowania pożywienia. Zbyt mała liczba palników również nie rozwiąże naszej sytuacji. Te wszystkie elementy sprawiają, że gazowe grille cieszą się niezwykłą popularnością. Jeśli zatem lubimy grillować, nie pozostaje nic innego, jak udać się do sklepu lub zamówić urządzenie online. Oczywiście na początku sprawdź dostępność wybranego modelu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl