Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Czy zagraniczny wyjazd jest bezpieczny?

Dodano: 2021-07-19 10:11:15
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Koronawirus nie daje za wygraną i słychać już o nowym wariancie, który może być potencjalnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Czy zatem w obecnych realiach warto planować zagraniczny wyjazd? Czy to bezpieczne? A może lepiej zostać w kraju i skorzystać z lokalnych rozrywek? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.


Gdzie można jechać na wakacje?

Zanim zaczniesz planować zagraniczny wyjazd najpierw warto, żebyś sprawdził, gdzie obecnie można się udać bez większych komplikacji. Musisz bowiem być przygotowany na to, że wjazd do najpopularniejszych pod kątem turystycznym krajów jest nieco utrudniony ze względu na konieczność udowodnienia dobrego stanu zdrowia. Przeczytaj gdzie na wakacje w 2021 r.? i które kierunki na wyjazd są dla Ciebie otwarte.

O czym pamiętać przed urlopem?

Jeśli już znalazłeś kraj, do którego planujesz wyjechać, powinieneś pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Dzięki nim Twój urlop będzie o wiele spokojniejszy i pozwoli Ci na relaks z prawdziwego zdarzenia. Poniżej znajdziesz najważniejsze porady:

· przestrzegaj obostrzeń – każdy kraj ma prawo po swojemu chronić się przed epidemią COVID-19. Stąd właśnie tak duże różnice pomiędzy lokalnymi obostrzeniami oraz zasadami kwarantanny. Zanim spakujesz walizki, sprawdź, jakie przepisy obowiązują w miejscu Twojego wypoczynku. Gdy dotrzesz już do celu, przestrzegaj obostrzeń oraz zaleceń sanitarnych, by uchronić się przed zakażeniem;

· przygotuj dokumenty – na lotnisku oprócz dowodu osobistego lub paszportu będziesz potrzebować wyników testu na obecność koronawirusa lub certyfikatu szczepień. Pamiętaj, że bez tych dokumentów możesz nie wejść na pokład samolotu lub nie zostać wpuszczonym na teren kraju, do którego się wybierasz;

· kup polisę turystyczną – ubezpieczenie pomoże Ci poradzić sobie z finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń. Jeśli zależy Ci na kompleksowej ochronie oraz zadbaniu o własne bezpieczeństwo, powinieneś wybrać pasujące do Ciebie ubezpieczenie. Najlepszym kanałem sprzedaży jest obecnie Internet oraz ogólnodostępne kalkulatory i porównywarki. Dzięki nim uda Ci się szybko i bez zbędnych komplikacji uzyskać pełną listę ofert zbudowanych zgodnie z Twoimi potrzebami. Dopilnuj też, by polisa turystyczna, którą chcesz kupić, zawierała: pokrycie kosztów leczenia, OC, NNW, ochronę bagażu, ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży.

W razie wątpliwości zajrzyj do OWU (Ogólnych Warunków ubezpieczenia). Znajdziesz tam wszystko o gwarantowanym zakresie ochrony i ewentualnych wyłączeniach. Więcej informacji przeczytasz na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/.

A może lepiej podczas wakacji zostać w kraju?

Jeśli nie czujesz się pewnie i masz obawy przed zagranicznym wyjazdem, lepiej będzie, gdy wybierzesz wakacje w Polsce. W końcu w naszym kraju nie brakuje atrakcji turystycznych. Mamy dostęp do gór i morza oraz wiele jezior. Każdy z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, co wybierzesz, uważaj na siebie i w każdej chwili myśl o swoim bezpieczeństwie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl