Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

„Struktury Intymne” - wystawa Joanny Roszkowskiej

Dodano: 2021-07-21 12:52:39
mat. prasowe
mat. prasowe

Station of Art Gallery od 22 lipca zaprasza na wystawę Joanny Roszkowskiej pt. „Struktury Intymne”. Wystawa potrwa do 21 sierpnia.


Joanna Roszkowska jest absolwentką wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie. Przez lata była związana ze sztuką użytkową. Rzeźbę studiowała w pracowni Krystiana Jarnuszkiewicza i Wiktora Gutta. Od 2015 zaczęła tworzyć swoje pierwsze prace ceramiczne w zaciszu swojej pracowni domowej.

Prace Joanny są bardzo ekspresyjne i nawiązują do jej dynamicznej natury, która zawsze tkwi w niepokoju.

Najnowsza wystawa artystki przedstawia kompozycję rzeźb bardzo płynnych, sensualnych, rozważających na temat zmysłowości ludzkiej oraz dualizmu płci. Każdy z elementów wystawy ma na celu wywołanie rozważań na tematy trudne, niemal kontrowersyjne – jak kwestia płynności płci, akceptacja swojej seksualności oraz konflikty toczące się wewnątrz nas. Elementy kolekcji „Struktury Intymne” to bezpośrednia prowokacja mająca zmusić nas do zastanowienia się nad tematem ważnym, niepokojącym.

Aby uzyskać pożądany efekt, artystka łączy w swoich pracach elementy kanciaste z płynnymi mające na celu pokazać, że pierwiastek żeński oraz męski nie stanowią elementów odrębnych, lecz całość.

Station of Art Gallery

ul. Grzybowska 12/14

00-132 Warszawa

https://stationof.art/

Podziel się:

netgraf.pl