Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Jak poprawnie zmierzyć umywalkę?

Dodano: 2021-07-30 15:00:47
fot. artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany

Umywalka powinna być zainstalowana zarówno w łazience, jak i w ubikacji. Jest to jeden z tych przedmiotów, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania w mieszkaniu czy domu.


Oczywiście pomieszczenia takie jak łazienka mają ograniczoną przestrzeń, przez co niezwykle istotne jest zdjęcie wymiarów umywalki, którą chce się tam zainstalować. Może być to jednak nieco zdradliwe zadanie, które mimo wszystko musi być wykonane. Jak więc zmierzyć poprawnie umywalkę, w taki sposób, aby zmieściła się w łazience?

Gdzie zainstalować umywalkę?

Przede wszystkim niezwykle istotna jest wiedza o tym, gdzie zamontować umywalkę. Oczywiście ważne jest to, aby był do niej swobodny dostęp. Niestety wyklucza to niektóre miejsca w łazience, w których jest zbyt mało przestrzeni. Ważne jest także to, aby umywalka została zainstalowana na odpowiedniej wysokości, ponieważ dzięki temu łatwiejsze będzie z niej korzystanie. W niektórych przypadkach konieczne będzie zainstalowanie aż dwóch umywalek w łazience, jeżeli w domu mieszka dużo osób.

Jak zmierzyć umywalkę?

Wiele osób zastanawia się nad tym jak zmierzyć całą umywalkę. Nie jest to trudne zadanie, jednak na początku może sprawiać nieco kłopotów. Przede wszystkim należy wiedzieć, jakie wymiary zdejmuje się z umywalki. Dwa najbardziej standardowe wymiary to szerokość i głębokość. Oprócz tego, ważnym wymiarem może być także wysokość, jednak w niektórych przypadkach to na czym stoi umywalka jest wybierane osobno.

Warto mieć świadomość tego, że na rynku funkcjonuje kilka najbardziej popularnych wymiarów umywalek. Jeżeli chodzi o standardowe szerokości, to zaczynają się one od 35 centymetrów i zwiększają się co 5 centymetrów, aż do szerokości 60 centymetrów. Z kolei najbardziej standardowa głębokość to przedział od 25 do 56 cm. A jak ją zmierzyć? Niezwykle łatwo, wystarczy zmierzyć umywalkę od przedniej krawędzi aż po tylną, znajdującą się przy samej ścianie.

Po co mierzyć umywalkę?

Po co mierzyć umywalkę? Przede wszystkim dlatego, aby zmieściła się w łazience, która często ma mały metraż. Oprócz tego wiedza o tym, jakie wymiary ma umywalka jest potrzebna do tego, aby dobrze dobrać blaty lub szafki, do których dana umywalka ma zostać puszczona. Oczywiście, dużą rolę odgrywa także wygoda. Im bardziej umywalka będzie dopasowana do mieszkańców domu, tym lepiej będzie służyć, a korzystanie z niej będzie bardziej komfortowe.

Na jakiej wysokości zamontować umywalkę?

Warto wspomnieć także o tym, na jakiej wysokości powinna zostać zamontowana umywalka. Dawniej, ludzie byli niżsi, przez co umywalki były montowane na wysokości 85 centymetrów. W dzisiejszych czasach ludzie są nieco wyżsi, przez co najlepszym wyborem może okazać się zamontowanie umywalki na wysokości 95 centymetrów. Warto jednak zainstalować umywalkę na takiej wysokości, na której korzystanie z niej będzie po prostu wygodne. Jeżeli natomiast w domu znajdują się także dzieci, wtedy warto zastanowić się nad zainstalowaniem kolejnej umywalki.

Jak zamontować umywalkę?

Umywalkę można zamontować z łatwością – chociaż oczywiście montaż poszczególnych modeli może być nieco inny. Wiele osób decyduje się na wpuszczanie umywalki w blat bądź w szafkę, jednak zdarzają się także tacy, którzy wolą umywalkę postawić na blacie z np. płytki ceramicznej – tutaj jednak trzeba uważać, aby cała wysokość konstrukcji nie była zbyt duża.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/543/jak-poprawnie-zmierzyc-umywalke [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 543 [title] => jak-poprawnie-zmierzyc-umywalke [uri] => polecamy/r/543/jak-poprawnie-zmierzyc-umywalke [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1675911083 ) ) </div> </body> </html>