Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Profesjonalny sprzęt gaśniczy i treningowy

Dodano: 2021-08-09 16:23:46

Istnieje wiele elementów wyposażenia strażackiego. Część z nich należy do kategorii podstawowego ekwipunku, ale są też takie, które wykorzystuje się podczas ćwiczeń.


Strażacy odgrywają kluczową rolę w ochronie życia i mienia naszych społeczności. Jednym ze sposobów, w jaki to robią, jest używanie specjalistycznego sprzętu do szybkiego i bezpiecznego gaszenia pożarów. Zanim jednak przystąpisz do walki z pożarem, ważne jest, abyś przygotował swój ekwipunek. W tym wpisie omówimy dwa rodzaje sprzętu - pierwszy wykorzystywany jest do treningów, a drugi stanowi podstawowy element służący do profesjonalnej walki z ogniem. Zaczynajmy!

Mobilny zbiornik wodny

Pierwszym rodzajem sprzętu, którego strażacy używają na służbie, jest ich osobista odzież ochronna. Należą do nich takie elementy jak rękawice, hełmy, maski oddechowe i inne. Następną pozycją na liście jest topór (lub siekiera). To narzędzie jest używane przez strażaków od wieków. Jednak poza odzieżą wierzchnią i wyposażeniem podręcznym istnieją inne, przydatne akcesoria wykorzystywane do treningu.
Mobilny zbiornik to przedmiot, który sprawdzi się w trakcie ćwiczeń, jako dodatkowe źródło wody. Zadania w terenie wymagają przede wszystkim znajomości i sprawności w obsłudze wyposażenia. Rozkładany zbiornik wodny ze stelażem o pojemności 2500 litrów poza misjami treningowymi sprawdzi się także w trakcie zawodów organizowanych pomiędzy jednostkami straży pożarnej. Przykładowe modele dostępne są na https://strefa998.pl/32-zbiorniki.

Węże strażackie

Strażacy są jedną z najbardziej istotnych grup szybkiego reagowania w naszym społeczeństwie. Można ich spotkać w wielu różnych sytuacjach, od walki z pożarami po różnego rodzaju misje ratunkowe. Jednym z ważnych narzędzi, których używają ratownicy, jest wąż strażacki. Sprzęt sam w sobie składa się z dwóch części: główny element to długa rura z przystawką do wody na obu końcach, a krótsza sekcja wyposażona jest w złącza po obu stronach, aby połączyć się z dyszami lub innymi wężami.
Wąż pożarniczy, znany również jako „cewka” lub „kołowrotek”, jest ważnym wyposażeniem, które może być używane do zasysania wody ze zbiornika lub hydrantu. Narzędzie to ma różne długości i średnice w zależności od tego, jaką pełni funkcje. Wyróżnia się węże tłoczne — służące do przesyłu wody i ssawne, które pobierają wodę z wozu lub innego źródła.

Wiemy już, że węże pełnią różne funkcje. Każdy rodzaj tego ekwipunku musi być wyposażony w złącza, które umożliwiają podłączenie go z jednej strony do motopompy lub pompy samochodu pożarniczego. Z drugiej strony do prądownicy i prądownicy ssawnej.
Sprzęty różnią się średnicą, co określa ich przeznaczenie. Węże strażackie (tłoczne) w rozmiarze 75 mm to typowe wyposażenie do budowy linii głównych do przesyłu wody — od nasad pomp do rozdzielaczy. Z kolei do bezpośredniego gaszenia pożarów używa się zwykle modeli o średnicy 52 mm. Węże w różnych rozmiarach i przydatne akcesoria dostępne są na https://strefa998.pl/220-weze-strazackie-i-akcesoria.

Jeśli chodzi o sprzęt przeciwpożarowy, węże są ważną częścią wyposażenia każdej jednostki. Jakość ekwipunku ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa Twojego zespołu i skutecznej walki z żywiołem. Upewnij się, że masz na wyposażeniu odpowiedniej jakości węże, które nie zawiodą w trakcie akcji. Zadbaj także o odpowiedni sprzęt treningowy. W tym wypadku zbiornik wodny będzie przydatnym elementem każdych ćwiczeń. Odpowiednio przygotowany zespół sprosta nawet najtrudniejszym zadaniom.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => recommend [_controller:protected] => recommend [_action:protected] => show [_uri:protected] => polecamy/r/547/profesjonalny-sprzet-gasniczy-i-treningowy [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 547 [title] => profesjonalny-sprzet-gasniczy-i-treningowy [uri] => polecamy/r/547/profesjonalny-sprzet-gasniczy-i-treningowy [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => polecamy/r/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => recommend [controller] => recommend [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^polecamy/r/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1675579887 ) ) </div> </body> </html>